Moretto chce zbudować nową halę produkcyjną

0
(fot. Andrzej Dereń)

Spółka Moretto Polska podpisała list intencyjny w sprawie zakupu działki o powierzchni 1,6 ha znajdującej się między aktualną nieruchomością firmy a kompleksem Zakładu Usług Komunalnych przy ul. Przemysłowej w Prudniku.

Włoska firma planuje zbudowanie tam drugiej hali produkcyjnej o powierzchni 3 tys. m kw.

– Spółka pragnie zwiększyć moc produkcyjną istniejącego zakładu poprzez jego rozbudowę, zakup maszyn i urządzeń technicznych oraz zwiększenie zatrudnienia – informuje burmistrz Fejdych. – Przetarg na zbycie nieruchomości będzie przetargiem łącznym obejmującym również uzyskanie przez oferenta zezwolenia na prowadzenie działalności gospodarczej w podstrefie Prudnik. Przetarg będzie prowadzony przez Wałbrzyską Specjalna Strefę Ekonomiczną.

Przeczytaj również: Amerykanie rozwijają się

W prudnickiej strefie ekonomicznej rozbudowuje się nie tylko Moretto. Prace budowlane prowadzone są na terenie działki firmy Furnika, która przeniosła się do Prudnika z Nysy. Jak wcześniej informowaliśmy dodatkową powierzchnię (…)


Artykuł w całości opublikowany został w „Tygodniku Prudnickim” (nr 14 – 4.04.2018), dostępnym w formie papierowej jak i e-wydania.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here