Pojechali za nim na Dolny Śląsk

0
(fot. KPP Prudnik)

49-letni mieszkaniec Prudnika za rozbój trafił już do aresztu. Przed odpowiedzialnością ukrywał się na terenie województwa dolnośląskiego – tam też został zatrzymany przez prudnickich kryminalnych.

Do zdarzenia doszło 22 marca, po godzinie 15.00 na terenie miasta. Jak ustalili interweniujący policjanci 27-latek został napadnięty przez nieznanego wówczas mężczyznę. Napastnik doprowadził pokrzywdzonego do stanu bezbronności i zabrał mu telefon komórkowy. Mieszkaniec Prudnika swoje straty oszacował na 500 złotych.

Sprawą zajęli się prudniccy śledczy. Funkcjonariusze na podstawie intensywnej pracy operacyjnej oraz zebranych dowodów z tym przestępstwem powiązali 49-letniego mieszkańca Prudnika. Mężczyzna ukrywał się u swojej rodziny na terenie województwa dolnośląskiego – tam też został zatrzymany przez prudnickich kryminalnych.

49-latek usłyszał już zarzut rozboju. Mężczyzna był już wielokrotnie karany za podobne przestępstwa. Na wniosek policjantów i prokuratora, sąd tymczasowo aresztował go na 3 miesiące. Za rozbój grozi mu teraz kara nawet do 12 lat więzienia.

Źródło: KPP Prudnik

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here