Śladem słynnej wyrypy ekstremalnej Prudnik – Pradziad

0
(fot. Andrzej Dereń)

Turyści z PTTK przejdą trasę Rajdu Prudnik – Pradziad „na raty”.

Długodystansowy, pieszy Rajd Prudnik – Pradziad rozbudza wyobraźnię i co roku przyciąga do Prudnika i w Jesioniki wielu turystów. Jednak nie każdy ma możliwości, również zdrowotne, by pokonać całą, 60-kilometrową trasę w ciągu kilkunastu godzin. Albo woli wędrować w stylu krajoznawczym, spokojnie rozkoszując się widokami i zwiedzając mijane miejsca i budowle.

To właśnie dla nich Józef Hupka z PTTK wymyślił Rajd Prudnik – Pradziad „Na raty” organizowany przez Komisję Turystyki Górskiej i Pieszej, obejmujący cykl wycieczek, podczas których etapowo uczestnicy przechodzą całą trasę. Ze względów organizacyjnych trasy rajdu „Na raty” łączą w sobie odcinki kilku rajdów z kilku edycji.

Zobacz również (wideo): XV Prudnicki Maraton Pieszy 2017

Rajd dedykowany jest dla członków PTTK z opłaconą składką za 2018 rok. Na każdy etap należy się zapisać osobno, a wpisowe może wpłacić łącznie za wszystkie etapu lub na wybrane terminy. Przewidziane są certyfikaty i dyplomy dla tych rajdowców, którzy przejdą wszystkie etapy.

Informacje na temat kosztów można uzyskać w biurze organizatora rajdu – PTTK Prudnik przy ul. Traugutta 19.

Właściwy Rajd Prudnik – Pradziad odbędzie się w tym roku 11 sierpnia.


TRASY RAJDU PRUDNIK – PRADZIAD „NA RATY”

  • ETAP I (23.04.). Trasa: Prudnik – Biskupia Kopa – Jarnołtówek (21 km, 32 pkt GOT). Powrót autobusem kursowym we własnym zakresie
  • ETAP II (12.05.). Trasa: Zlate Hory – Vrbno pod Pradědem (21 km, 33 pkt GOT)
  • ETAP III (28.07.). Trasa: Vrbno pod Pradědem – Karlovą Studanka (18 km, 27 pkt GOT)
  • ETAP IV (20.10.). Trasa: Videlské sedlo – Pradziad – Karlovą Studanka (24 km, 24 pkt GOT)

Artykuł opublikowany został w „Tygodniku Prudnickim” – dodatku turystycznym „Wędrowiec” (TP nr 13, 28.03.2018). >>KUP E-WYDANIE GAZETY<<

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here