Rusza budowa biogazowni w Prężynce

1

Ryszard Bilski – prezes firmy OZE (Odnawialne Źródła Energii) – Prężynka Sp. z o.o. potwierdza, że już wiosną rozpoczną się prace przy budowie biogazowni na terenie byłej strzelnicy w Prężynce. W gazecie publikujemy wywiad z nim, a poniżej fragment artykułu.


Rozmawia Marek KARP

– Na wspomnianej sesji ze strony radnych padały właściwie stare, ale podstawowe pytania o projekt, usytuowanie w terenie, podatki, zatrudnienie, zapewnienie dostaw surowca. Czy w tym zakresie coś się zmieniło przez rok?

– Naszym planem jest zatrudnienie w biogazowni 5-6 pracowników, którzy pracowaliby w systemie zmianowym. W trakcie budowy i rozruchu odbędzie się szkolenie załogi, które potrwa od 3 – 6 miesięcy do osiągnięcia przez przyszłych pracowników pełni kwalifikacji. Praca biogazowni będzie w pełni zautomatyzowana, a procesy technologiczne sterowane elektronicznie. Przy produkcji i dostawach substratów, tj. surowców pochodzenia rolniczego (podstawowym substratem będzie słoma jako odpad rolniczy) będzie pracowało od 30 do 40 pracowników firm zewnętrznych i rolników dostarczających substraty.

– Jakie prace są obecnie prowadzone, jaki jest plan działania na najbliższe miesiące i jaki jest obecnie termin finału?

– Jak wcześniej wspomniałem na przełomie (…)


Ciąg dalszy przeczytasz w drukowanej wersji „Tygodnika Prudnickiego” lub jako e-wydanie całego numeru gazety (wydanie z 28.02.2018).


CZYTAJ RÓWNIEŻ: Budowa biogazowni już wiosną 2018 roku

1 KOMENTARZ

  1. Ne tej strzelnicy w latach 1975 – 1977 braliśmy udział na bardzo dobrą ocenę .Pozdrowienia z Lublina .

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here