Grafika mistrzów

0
(fot Grzegorz Weigt)

W „Galerii na poddaszu” w Pałacu Fränkla w Prudniku w piątek 23 marca otwarta została nowa wystawa w ramach projektu realizowanego przez Prudnicki Ośrodek Kultury i MIKS Krnov pt. „Sztuka nas łączy”. Tym razem obok siebie eksponowane są prace graficzne artystów z Polski i Czech. Stronę polską reprezentuje Małgorzata Stanielewicz, czeską Ladislav Steininger.

(fot. Grzegorz Weigt)

Związana z Wrocławiem Małgorzata Stanielewicz zajmuje się grafiką warsztatową, kostiumem teatralnym, rysunkiem, scenografią, organizuje kolekcje artystyczne – pokazy mody. W Prudniku prezentuje swoje prace – z miastem jako motywem przewodnim, głównie linoryty – po raz pierwszy. Uczestniczyła już jednak w tym polsko-czeskim projekcie, ale wystawiając w Krnovie. Obecnie w Prudniku możemy oglądać jej fantastyczne grafiki do 18 maja.

Z kolei Ladislav Steininger z Krnova już prezentował swoją twórczość w Prudniku, uczestniczył także w realizacji innych ekspozycji w ramach projektów realizowanych przez POK i instytucje kultury z Czech. Terasz pokazał jednak coś nowego znakomite grafiki – linoryty i swoją specjalność – druk z płyty pilśniowej.

(fot. Grzegorz Weigt)

Podczas piątkowego wernisażu obecnych było wielu gości, także z Czech. Czesi wystąpili również muzycznie – muzykę kameralną zaprezentowały nauczycielki ze szkoły artystycznej z Krnova.

Więcej o wystawie i wernisażu w „Tygodniku Prudnickim”.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here