Płk Kaliciak: Żołnierz OT nigdy nie będzie „specjalsem”

0
(defence24.pl)

Pochodzący z Prudnika Grzegorz Kaliciak udzielił wywiadu dla prestiżowego portalu zajmującego się wojskowością Defence24.pl.

Kaliciak, w randzie pułkownika, objął niedawno dowództwo nad 6. Mazowiecką Brygadą Wojsk Obrony Terytorialnej, o czym pisał „Tygodnik Prudnicki”. Wywiad przeprowadzony przez Juliusza Sabaka skupia się na temacie formowania jednostek obrony terytorialnej, w tym roli jaką mają spełniać żołnierze OT. Warto o tym przeczytać, ponieważ formowanie kompanii WOT odbędzie się również w powiecie prudnickim i wojsko szukać będzie ochotników do pełnienia służby.

– Okrucieństwa wojny, z którymi zetknąłem się realizując zadania w Iraku i Afganistanie, potwierdziły tylko, że najbardziej na wojnie cierpi ludność cywilna, o którą tak naprawdę często skonfliktowane (wojna domowa) strony nie walczą – mówi płk. Kaliciak. – Jednym z głównych zadań WOT jest ochrona i obrona ludności cywilnej. W związku z tym doświadczenia które tam zdobyłem pozwolą na właściwe szkolenie żołnierzy OT, aby objąć ochroną nasze społeczeństwo. Oby do konfliktu nigdy nie doszło.


CAŁOŚĆ WYWIADU (kliknij na obrazek):

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here