Bezpłatne szczepienia przeciwko pneumokokom

0
(il. Państwowa Inspekcja Sanitarna)

Od 20 marca do 29 czerwca w powiecie prudnickim będzie prowadzona bezpłatna akcja szczepienia przeciwko pneumokokom. Warunkiem jest zgłoszenie przez rodzica w przychodni chęci zaszczepienia dziecka.

Ministerstwo Zdrowia podkreśla szczepienie przeciwko pneumokokom „daje najlepszą i skuteczną ochronę przed inwazyjnymi zakażeniami, zapaleniem płuc oraz ostrym zapaleniem ucha środkowego wywołanym przez Streptococcus pneumoniae”.

Szczepienie jest dobrowolne, nieodpłatne i dotyczy dzieci urodzonych w latach 2013-2016. Rodzic zainteresowany zaszczepieniem dziecka musi zgłosić się do lekarza w swojej przychodni. Uwaga! Szczepienia obejmą dzieci, które – po wcześniejszym umówieniu na wizytę szczepienną – zgłoszą się do lekarza do 20 kwietnia.

Szczepienie jest wykonywane przy użyciu 10-walentnej szczepionki Synflorix zgodnie z Charakterystyką Produktu Leczniczego. Schemat szczepienia składa się z dwóch dawek podawanych w odstępie 2 miesięcy.

Liczba szczepionek jest ograniczona. Podobne akcje prowadzone są również w innych powiatach. Informacje na temat akcji można uzyskać w Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Prudniku.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here