Grzegorz Haliczyn nagrodzony za bohaterską postawę

0
(mat. Muzeum Powstania Warszawskiego)

Grzegorz Haliczyn został wyróżniony w VII edycji Nagrody im. Jana Rodowicza „Anody” przyznawanej przez Muzeum Powstania Warszawskiego. Mieszkaniec Nowego Browińca, absolwent Zespołu Szkół Rolniczych w Prudniku i student z Opola, stanął w obronie ukraińskich studentów zaatakowanych przez pijanego mężczyznę. Leżącego Grzegorza napastnik ranił nożem, ale i tak udało mu się obezwładnić sprawcę.

– W perspektywie konfrontacji z napastnikiem, który posiada przy sobie ostry nóż, nie zawahał się ani sekundy – mówi w materiale filmowym muzeum prezentującym laureata Mateusz Majnusz. – Żeby zło zwyciężyło, wystarczy obojętność ludzi dobrych, a Grzegorz udowodnił wszystkim, że nie należy się bać, nie należy być obojętnych na krzywdę innych ludzi. Dzięki takim postawom inni ludzie mogą poczuć się w naszym mieście bezpiecznie.

22-latek zdobył nagrodę w kategorii Wyjątkowy Czyn. W ubiegłym roku został również wyróżniony – dyplomem i nagrodą pieniężną – przez prezydenta Opola.

Nagroda im. Jana Rodowicza „Anody” przyznawana jest osobom, „które kierują się w życiu zasadami podobnymi do tych wyznawanych przez pokolenie Powstańców”. Uroczystość wręczenia nagród odbyła się w niedzielę 11 marca.

>>ZOBACZ MATERIAŁ FILMOWY MUZEUM POWSTANIA WARSZAWSKIEGO<<

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here