Amerykanie rozwijają się

0
(fot. Damian Wicher)

Spółka Henniges Automotive Prudnik rozwija produkcję na terenie byłych hal Froteksu.

Rozwój wymaga nowych powierzchni pod działalność. Już wcześniej Henniges wynajął dodatkową część hali (ok. 1000 m kw.). W ubiegłym tygodniu burmistrz Franciszek Fejdych poinformował, że firma zamierza wynająć całą nieruchomość – 2467 m kw. i zrealizować tam program remontowo – inwestycyjny.

– Oznaczałoby wzrost zatrudnienia o kolejnych 50-60 osób – dodaje burmistrz.

Również w ubiegłym tygodniu gmina i spółka podpisały umowę na wynajęcie przez firmę dodatkowej powierzchni magazynowej – 2.110 m kw. w obiekcie byłej tkalni na okres 5 miesięcy.

Przeczytaj również: Henniges wchodzi w nową halę

Przypomnijmy, że Henniges warunkował uruchomienie zakładu w Prudniku od poszerzenia podstrefy ekonomicznej o pofroteksowskie hale, co się ostatecznie stało. W 2016 roku firma zadeklarowała zatrudnienie w perspektywie pięcioletniej ponad 500 pracowników. Zapowiadano również możliwość budowy nowego zakładu w drugiej części podstrefy przy ul. Przemysłowej. Czas pokaże czy tak się stanie, na razie Henniges systematycznie poszerza swoją działalność w Prudniku. Według danych spółki na koniec ubiegłego roku pracowało w niej około 150 osób.


Artykuł ukazał się w wydaniu „Tygodnika Prudnickiego”, nr 10 – 7.03.2018.

>>KUP E-WYDANIE TYGODNIKA PRUDNICKIEGO<<

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here