Podziękowali za Mikołaja dla Nadwórnej

0

Setki kilogramów darów dla Polaków mieszkających w Nadwórnej i okolicy trafiło podczas ubiegłorocznej zbiórki w powiecie prudnickim. We wtorek 27 lutego w Prudnickim Ośrodku Kultury odbyło się spotkanie podsumowujące akcję.

Impreza podzielona była na dwie części. Pierwsza to wręczenie przez Wandę Jakimko podziękowań dla osób indywidualnych, instytucji, szkół i mediów, które wsparły akcję (wśród nich „Tygodnik Prudnicki” i Agnieszka Wilk). Druga część to prezentacja nagrania wideo Walentego Stecia, który udokumentował zbiórkę darów w Polsce, a następnie przekazanie ich na Ukrainie.

Oprócz Polaków związanych z parafią katolicką w Nadwórnej, dary i prezenty trafiły do Domu Małego Dziecka oraz uczniów szkół współpracujących z placówkami oświatowymi w Prudniku (wielu z młodych Ukraińców gościło już w Prudniku).

Podczas spotkania sporo mówiono o idei pomagania obywatelom Ukrainy i sensowności tego działania. Wanda Jakimko, odpowiadając na to pytanie, wspomniała o wizycie w jednej ze szkół w gminie Biała, gdzie dyrektorowi placówki wyjaśniała, na czym polega akcja. Wtedy usłyszała od niego takie zdanie: – Kiedy my byliśmy w potrzebie i Zachód nam pomógł, teraz my musimy to oddać na Wschód.

W spotkaniu prowadzonym z ramienia Prudnickiego Ośrodka Kultury przez Kamilę Jamioł, wzięły udział osoby zaangażowane w akcje zbiórki darów, w tym burmistrz Franciszek Fejdych i wiceburmistrz Stanisław Hawron.

Więcej na temat spotkania napiszemy w kolejny wydaniu „Tygodnika Prudnickiego”.

(fot. Andrzej Dereń)
(fot. Andrzej Dereń)
(fot. Andrzej Dereń)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here