Wywiad z nowym dyrektorem Ośrodka Kultury w Lubrzy: To mają być miejsca magiczne

0
Piotr Charczuk (fot. Andrzej Dereń)

Od 1 lutego na stanowisku dyrektora Gminnego Ośrodka Kultury w Lubrzy zasiada Piotr Charczuk. Kim jest nowy szef lubrzańskiej kultury?

– Proszę krótko przedstawić siebie czytelnikom naszej gazety, zawodowo i – na ile pan uważa za stosowne – prywatnie.

– Aktor, wokalista, reżyser, instruktor teatralny, absolwent PWST we Wrocławiu, współpracował z Teatrem Lubuskim w Zielonej Górze, Teatrem Polskim i Operą w Szczecinie, Teatrem Muzycznym w Gdyni, i innymi, autor Warsztatów „Mam prawo głosu” – emisja i impostacja głosu dla nauczycieli, współpracuje z Regionalnym Centrum Rozwoju Edukacji w Opolu, Centrum Kultury w Głuchołazach, Teatrem Old Timers Garage w Katowicach, Teatrem Dzieci Zagłębia w Będzinie, Miejskim Ośrodkiem Kultury w Miasteczku Śląskim, Miejskim Ośrodkiem Kultury w Wojkowicach. Autor Warsztatów Teatralnych dla Dzieci i Młodzieży oraz Warsztatów Teatralnych dla Dorosłych, autor książki pt. „Grypula” i kilku sztuk teatralnych.

– Jak to się stało, że zaczął pan współpracę ze Szkołą Podstawową w Dytmarowie? Trwa ona już chyba od dobrych kilku lat.

– Jak to zwykle bywa przez przypadek. A tak serio to przez RCRE w Opolu. Tam prowadziłem parę lat temu cykl warsztatów teatralnych dla nauczycieli. Na tych warsztatach „męczyłem” także panią Annę Tuła – Nowacińską współpracująca wtedy ze szkołą w Dytmarowie. Tak jej się to „męczenie” teatralne spodobało, że zaprosiła mnie do Dytmarowa bym trochę teatru zaszczepił wśród dzieci. I tak zaszczepiam do dziś. Tak pocztą pantoflową dotarło do Centrum Kultury w Głuchołazach, że przyjeżdża w okolicę taki wariat teatralny, a był tam taki potrzebny, więc stworzyłem także w Głuchołazach grupę teatralną dla młodzieży i dorosłych. Też nie chcą mnie już wypuścić. Tak więc trochę w tej okolicy już się zasiedziałem. Z pięć lat już będzie.

– Czy o konkursie na dyrektora GOK w Lubrzy dowiedział się pan sam, czy zaproponowano panu wzięcie w nim udziału?

– Pani dyrektor (…)


Ciąg dalszy przeczytasz w drukowanej wersji „Tygodnika Prudnickiego” lub jako e-wydanie całego numeru gazety (wydanie z 21.02.2018).

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here