Przywołaj mnie Panie

0
(fot. Grzegorz Weigt)

To tytuł programu poetyckiego poświęconego ojcu Janowi Górze. Kolejna propozycja przygotowana w tych dniach z okazji 70. rocznicy urodzin (8 lutego) wielkiego prudnickiego dominikanina. Niestety zmarłego w grudniu 2015 roku. Jan Góra już nigdy nie odwiedzi Prudnika, nie porwie młodzieży, chyba, że właśnie w taki sposób, jak to miało miejsce w tym roku. Kilka spotkań, podniosła uroczystość, tablica pamiątkowa… i ten dzisiejszy koncert.

(fot Grzegorz Weigt)

W sali reprezentacyjnej Pałacu Fränkla w Prudniku zebrał się duży tłum sympatyków talentu Staszka Młynarskiego, a przede wszystkim ludzi, którzy chcą pamiętać o ojcu Janie Górze, wręcz nie potrafią o nim zapomnieć. Koncert odbył się wieczorem, w niedzielę 11 lutego.

Wystąpili: Stanisław Młynarski z Głogówka, znany z różnych działań i przedsięwzięć, a w tym wypadku bardzo lubiany bard, Mirosław Otręba i dyrektor Prudnickiego Ośrodka Kultury Ryszard Grajek. Mirosław Otręba wspomagał Młynarskiego grając na gitarze i budując piękny nastrój harmonijką. Ryszard Grajek czytał fragmenty słynnej i tak często wspominanej w tych dniach książki o.Jana Góry pt. „Ukłoń się, Jasiu! Prudnikowi”. Snuł też rozważania o Prudniku w życiu Jana Góry. Wzruszające połączenie poezji, wspomnień, muzyki, budziło sutek, żal za tym, co było i nadzieję związaną ze świadomością Bożej obecności.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here