Święty i błazen

0
(fot. Grzegorz Weigt)

W środowy wieczór (7 lutego) w Prudnickim Ośrodku Kultury odbyło się spotkanie z Janem Grzegorczykiem, dziennikarzem, redaktorem i pisarzem, współpracownikiem dominikańskiego pisma „W drodze”.

(fot Grzegorz Weigt)

Jan Grzegorczyk jest autorem książek o duchowości i wierze, m.in. cyklu o przypadkach księdza Grosera: „Adieu”, „Trufle”, „Cudze Pole”, „Jezus z Judenfeldu” i „Perła”, powieści „Chaszcze”, „Puszczyk” oraz „Niebo dla akrobaty”. W 2014 roku ukazała się jego książka „Święty i błazen” – wywiad z ojcem Janem Górą. Po śmierci dominikanina wydana została poszerzona wersja książki. Jan Grzegorczyk jest wieloletnim przyjacielem i współpracownikiem o.Jana Góry i właśnie przez wzgląd na tę znajomość pisarz gości w tym czasie w Prudniku. Jan Grzegorczyk barwnie i żywiołowo opowiadał o Janie Górze, prezentował filmy z własnej kolekcji. Pokazany został m.in. film „Raj nieodzyskany” o Jamnej. Spotkanie dostarczyło prudniczanom wielu wzruszeń, choć nie było to wydarzenie czysto sentymentalne.

Już dzisiaj – w czwartek 8 lutego Jan Grzegorczyk spotka się rano z młodzieżą w kinie „Diana” Wieczorem zostanie otwarta w Centrum Tradycji Tkackich Muzeum Ziemi Prudnickiej wystawa „Prudnik kłania się Janowi… o. Jan Góra OP w zbiorach rodzinnych”, pokazująca śp. Jana Górę poprzez pamiątki rodzinne.

Więcej o spotkaniu z Janem Grzegorczykiem wkrótce w „Tygodniku Prudnickim”.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here