Powiat chce się zamienić z gminą nieruchomościami: szkołę za schronisko

0

Rada Powiatu przyjęła dziś (niejednogłośnie) uchwałę w sprawie wyrażenia zgody na zamianę nieruchomości bez obowiązku dokonywania dopłat.

Chodzi o budynki Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego przy ulicy Podgórnej w Prudniku oraz Szkolnego Schroniska Młodzieżowego w Wieszczycie. Do pierwszego gmina chce przenieść Publiczną Szkołę Podstawowa nr 1, natomiast w drugim powiat planuje utworzyć Dom Pomocy Społecznej dla osób uzależnionych od alkoholu. W najbliższą środę nad bliźniaczą uchwałą głosować będzie Rada Miejska.

Podczas dzisiejszego posiedzenia RP wicestarosta Janusz Siano przekazał także informacje dotyczące restrukturyzacji szkół i placówek oświatowych. Rada dała „zielone światło” na przekazanie gminie Głogówek tamtejszego Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego. Wszystko wskazuje na to, że dojdzie też do połączenia Zespołu Szkół Rolniczych i Centrum Kształcenie Zawodowego i Ustawicznego. Fuzja ma pomóc zracjonalizować wydatki. Tylko w zeszłym roku powiat dopłacił do oświaty 1,75 mln zł. Więcej w najbliższym (31 stycznia) wydaniu „Tygodnika Prudnickiego”.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here