Koncert Noworoczny: Złote przeboje

0

Koncert Noworoczny to jedno z najważniejszych wydarzeń kulturalnych Białej, na które z niecierpliwością czekają nie tylko sympatycy Bialskiej Orkiestry Dętej.

O tym, że to nie tylko kurtuazyjne stwierdzenie, bardzo miłe na otwarcie relacji z wydarzenia, można się przekonać śledząc historię tej imprezy. Koncert z roku na rok stawał się tak popularny, że organizator – Gminne Centrum Kultury – zdecydował nie tylko o jego biletowaniu, ale i wykonaniu w dwóch edycjach, aby wszyscy chętni mieli możliwość obejrzenia i wysłuchania. Co więcej w tym roku przewidziano trzecią edycją koncert, już „na wyjeździe”, w zaprzyjaźnionym Gminnym Ośrodku Kultury w Walcach (już się odbyła).

Tegoroczny koncert pod tytułem „Złote Przeboje”, który odbył się 21 stycznia, podzielony był na dwie części. Na pierwszy składały się utwory klasyczne, ale jak najbardziej rozrywkowe (m.in. Jacob de Hann, Johann Straussa II, Norbert Studnizky), na drugi muzyka współczesna i repertuar Abby, Maryli Rodowicz, Skaldów, czy Krzysztofa Krawczyka. Dla bialskiej dętej nie ma rzeczy niemożliwy więc mogliśmy też usłyszeć słynny utwór YMCA, który – jak przypomniał prowadzący koncert Joachim Kosz – stał się nieoficjalnym hymen organizacji gejowskich, nie umniejszając wartości samej piosenki, chętnie odtwarzanej do dziś przez stacje radiowe.

Jednak nie tylko Bialska Orkiestra Dęta o batutą Andrzeja Weinkopfa zasłużyła tego dnia na brawa. Przed publicznością wystąpili wychowankowie Aleksandry Hindery z zespołu tanecznego Stars (Markus Gonsior dał wspaniały popis taneczny z układami niemal akrobatycznymi) oraz wokaliści: Andrea Rischka, Justyna Grelich i Grzegorz Wilk. Utwór na dwie trąbki wykonały członkinie orkiestry – Vanessa Przyklenk i Karolina Nowak. Na uwagę zasługuje też przestrzenna scenografia wykonana według projektu Renaty Sznejweis. Pałacowe wnętrze robiło wrażenie.

Druga edycja Koncertu Noworocznego odbędzie się już w najbliższą niedzielę 28 stycznia również w sali widowiskowej Urzędu Miejskiego. Informacji o tym, czy bilety są jeszcze dostępne (w cenie 10 zł), udzieli Gminne Centrum Kultury.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here