Nowoczesny sprzęt dla uczniów „Rolnika”

0
(fot. Starostwo Powiatowe w Prudniku)

Staraniem samorządu powiatowego baza dydaktyczna Zespołu Szkół Rolniczych w Prudniku wzbogaciła się o sprzęt rolniczy dla uczniów kształcących się w zawodzie technik rolnik.

Wśród nabytków są: ciągnik rolniczy, ładowacz czołowy, przyczepa rolnicza, rozsiewacz nawozu i opryskiwacz. Nowoczesny sprzęt będzie pomocny w doskonaleniu umiejętności prowadzenia i obsługi pojazdów oraz maszyn rolniczych przez uczniów, a dodatkowo lepiej przygotuje ich do wymagań potencjalnych pracodawców.

Zakup sprzętu jest kolejnym etapem realizowanego przez starostwo planu unowocześniania bazy szkolnictwa zawodowego, celem którego jest przyciągnięcie młodzieży do szkół zawodowych i techników, a w konsekwencji rynek pracy zostanie zasilony o cenionych fachowców.

Wartość zrealizowanej w ramach projektu systemowego „Wsparcie kształcenia zawodowego w kluczowych dla regionu branżach” inwestycji to 334.560 zł, z czego dofinansowanie ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego wyniosło 284.376, a wkład własny powiatu 50.184 zł.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here