Młodzi ludzie pospieszyli z pomocą! Brawo!

0

Młodzi ludzie nie przeszli obojętnie obok starszej kobiety, która potrzebowała pomocy. Komendant Powiatowy Policji w Prudniku podinsp. Krzysztof Urban podziękował im za wzorową postawę oraz wrażliwość na krzywdę drugiego człowieka. Dominika, Jakub i Daniel – wielkie brawa dla Was.

Do zdarzenia doszło początkiem roku na terenie Prudnika. Starsza kobieta wracając z zakupów w wyniku silnego podmuchu wiatru przewróciła się. Kobieta upadając na ziemię doznała obrażeń ciała. Świadkami tego zdarzenia byli Dominika, Jakub i Daniel na co dzień uczniowie Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 1 w Prudniku. Młodzi ludzie nie przeszli obojętnie wobec tej sytuacji i udzielili starszej osobie pomocy przedmedycznej. Następnie zaprowadzili ją do miejsca zamieszkania oraz zanieśli zakupy. W międzyczasie powiadamiając pogotowie ratunkowe, które już w mieszkaniu udzieliło fachowej pomocy blisko 90-letniej kobiecie.

O całym tym zdarzeniu policjantów poinformował bliski krewny kobiety, który był bardzo wdzięczny tym młodym ludziom i poprosił o pomoc w podziękowaniu tym osobom.

W piątek 12 stycznia w gabinecie komendanta odbyło się spotkanie, w trakcie którego podinsp. Krzysztof Urban podziękował młodym ludziom za wzorową postawę. Komendant podkreślał wielokrotnie, że ich zachowanie oraz chęć niesienia pomocy jest wspaniałym przykładem postawy, która w dzisiejszym świecie wcale nie jest taka oczywista i powinna być godnym przykładem do naśladowania dla wszystkich, w szczególności rówieśników. W spotkaniu uczestniczył również bliski krewny kobiety, który także podziękował za okazaną pomoc.

Źródło: KPP Prudnik

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here