Będą pieniądze na dokumentację obwodnicy Prudnika

1

Rzutem na taśmę w budżecie państwa na 2018 rok znalazły się pieniądze na dokumentację projektową wschodniej obwodnicy Prudnika. Środki na ten cel znalazły się dzięki posłance PiS Katarzynie Czocharze, która złożyła kilka poprawek do budżetu uwzględniających m.in. wspomniane zadanie.

Obok dokumentacji projektowej wschodniej obwodnicy Prudnika, przygotowane zostanie studium wykonalności obwodnic Brzegu (z mostem) i Strzelec Opolskich oraz budowa ścieżku pieszo-rowerowej koło Namysłowa.

Poprawki do budżetu przegłosowane zostały w sejmie w czwartek 11 stycznia.

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad posiada już dokumentację projektową dotyczącą wschodniej obwodnicy Prudnika, pochodzącą z poprzedniego podejścia do realizacji tej inwestycji. Ponieważ prace nad zadaniem przerwane zostały w 2012 r., to częściowo dokumentacja została zdezaktualizowana.

W ubiegłym roku pisaliśmy o wątpliwościach dotyczących rozwiązań projektowych ujętych w poprzedniej dokumentacji i możliwości uwzględnienia ich w nowym zadaniu, m.in. sposobu połączenia obwodnicy z obecną drogą krajową nr 40 – obwodnicą Lubrzy (kolizyjne skrzyżowanie), czy braku miejsca odpoczynku kierowców (parking z możliwością budowy infrastruktury dodatkowej w przypadku zainteresowania prywatnych podmiotów).

1 KOMENTARZ

  1. Pani Poseł często wytyka poprzedniej ekipie, że nic albo za mało robiła w temacie dróg, za to obecna władza jest taka aktywna. Ja wytłumaczę Pani Poseł w czym tkwił problem. Dopóki w Niemczech i na świecie była koniunktura, dopóty budżet państwa miał kasę i planowało się różne rzeczy, na przykład obwodnicę Prudnika. Zaczął się kryzys, kasy zaczęło brakować, to i inwestycje zaczęli obcinać. Przykre, że nas wykolegowano w pierwszej kolejności.
    Teraz Pani Poseł sytuacja jest podobna, na świecie jest koniunktura, pieniędzy nie brak, można planować. Ale tak nie będzie w nieskończoność. Kryzys nadejdzie, bo taka jest kolej rzeczy i wtedy się okaże, co PiS zacznie przekładać w czasie w nieskończoność, bo po prostu nie będzie pieniędzy. Wtedy dopiero się okaże, jaką ma Pani siłę przebici w partii. Mam nadzieję, że inwestycja w Prudniku zostanie zrealizowana, zanim nas nie dopadnie kolejny okres dekoniunktury.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here