Sołtysi mają głos…

0

Stary, nowy rok. Jaki był, jaki będzie? Na to pytanie odpowiadają sołtysi Zawady, Radostyni, Piorunkowic i Skrzypca, po jednej wsi w każdej gminie powiatu prudnickiego.

Jan SUCHAN ( Zawada, gm. Głogówek): – Miniony rok był bardzo pracowity i bogaty w wydarzenia, bo to i uroczystości 160-lecia konsekracji kościoła w Golczowicach w czerwcu i dożynki gminne we wrześniu. Na kościelne święto przyjechał ordynariusz – bp Andrzej Czaja, a po uroczystej mszy mieszkańcy bawili się na rodzinnym festynie. Po raz pierwszy odbył się taki festyn i po raz pierwszy w historii wsi, Zawada była gospodarzem gminnego święta plonów. Tylu gości jeszcze Zawada nie widziała i choć deszcz psuł zabawę, to zorganizowaliśmy wszelkie możliwe zabezpieczenia i wszyscy i tak byli zadowoleni. Trochę dożynki pomogły, ale udało się wyasfaltować powiatową drogę do przysiółka Golczowice i poprawić drogi gminne. Zrobione też zostało ogrodzenie placu zabaw przy przedszkolu, a kosmetyka wokół kapliczki pozwoliła zakończyć jej remont. W grudniu mieszkańcy zaangażowali się w przygotowanie do świąt(…)

Ciąg dalszy artykułu przeczytasz w drukowanej wersji „Tygodnika Prudnickiego” lub jako e-wydanie całego numeru gazety (wydanie z 10.01.2018).

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here