Ranking „Perspektyw”: Technikum z Medyka „srebrną szkołą”

0

Miesięcznik „Perspektywy” ogłosił najnowsze wyniku rankingu najlepszych szkół ponadgimnazjalnych w Polsce.

LICEA

W gronie 25. sklasyfikowanych liceów ogólnokształcących w województwie opolskim I LO w Prudniku znalazło się na 12. miejscu, zdobywając 37,15 pkt. W klasyfikacji ogólnopolskiej prudnickie liceum znajduje się poniżej stawki 500. najlepszych ogólniaków. Przed prudnicką szkołą w regionie uplasowały się placówki z Opola, Nysy, Strzelec Opolskich, Olesna, Kędzierzyna-Koźla, Kluczborka, Praszki i Brzegu, za m.in. z Nysy, Kluczborka, Namysłowa, Brzegu, Głubczyc, Dobrzenia Wlk., Wołczyna, Opola, Krapkowic i Głuchołaz.

TECHNIKA

Wśród techników zgłoszonych do rankingu z województwa opolskiego 8 miejsce przypadło Publicznemu Technikum w Zespole Szkół Medycznych w Prudniku (56,67 pkt). To dobry wynik, zważywszy na to, że szkoła zajęła 174 miejsce w kraju i był to jej debiut w rankingu „Perspektyw”. Placówka może używać tytułu i znaku „Srebrnej Szkoły 2018”. Na miejscu 14 (270 w kraju) sklasyfikowano Technikum nr 2 w Zespole Szkół Rolniczych (53,03 pkt), które tym samym otrzymało tytuł „Brązowej Szkoły 2018”. Czołowe lokaty w gronie opolskich techników zajęły dwie szkoły w Opolu i Technikum Leśne w Tułowicach.

Analizując wyniki rankingu „Perspektyw” należy wziąć pod uwagę, że nie obejmuje wszystkich szkół. Na wyniki rankingu liceów składały się sukcesy uczniów w olimpiadach (30 proc. wartości punktowej), matura z przedmiotów obowiązkowych (25) oraz matura z przedmiotów dodatkowych (45). W przypadku techników były to: sukcesy w olimpiadach (20 proc.), matura z przedmiotów obowiązkowych (20 proc.), matura z przedmiotów dodatkowych (30) i egzamin zawodowy (30).

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here