Pijany chciał wieźć dzieci!

0
(fot. KPP Prudnik)

Prudniccy policjanci, tuż przed odjazdem zatrzymali pijanego kierowcę autokaru, który miał zawieźć dzieci na wycieczkę. 32-latek w organizmie miał blisko promil alkoholu. 

Do zdarzenia doszło 9 stycznia, tuż przed godziną 9:00 w miejscowości Moszczanka. Policjanci na prośbę organizatora mieli sprawdzić stan techniczny autokaru oraz trzeźwość kierowcy przed wyjazdem na zorganizowaną wycieczkę do Wrocławia. Autokarem tym miało podróżować 60 osób, w tym większość dzieci.
Jak się okazało, 32-letni kierowca, który miał wyruszyć w ponad 100 km trasę był nietrzeźwy. Badanie alkomatem wykazało u niego blisko promil alkoholu w organizmie.
Nieodpowiedzialnemu kierowcy policjanci już zatrzymali prawo jazdy. Natomiast dzieci pojechały na wycieczkę – wprawdzie z opóźnieniem – ale za to bezpiecznie, bo już z trzeźwym kierowcą.
32-latek odpowie teraz za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości za co może mu grozić do 2 lat więzienia, sądowy zakaz kierowania pojazdami oraz minimalnie 5 000 złotych.
Już od 15 stycznia w województwie opolskiego rozpoczynają się ferie zimowe. W tym czasie policjanci w sposób szczególny będą czuwać nad bezpieczeństwem dzieci i młodzieży wyjeżdżających na zimowy wypoczynek. Zachęcamy do zgłaszania kontroli autokarów wycieczkowych przed podróżą.
Organizatorzy wyjazdów mają również możliwość sprawdzenia autokaru na stronie internetowej https://bezpiecznyautobus.gov.pl/, gdzie można uzyskać podstawowe informacje techniczne, dotyczące daty produkcji pojazdu, dane ostatniego przeglądu, przebiegu, ilości miejsc przeznaczonych dla pasażerów oraz polisy OC.

Źródło: KPP Prudnik

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here