Za mandat zapłacisz kartą

0
(fot. KWP Opole)

Opolska policja jako pierwsza w kraju jest już w posiadaniu terminali płatniczych. To program pilotażowy. Jeżeli się sprawdzi, to niebawem otrzymają je patrole w całej Polsce.

Dzięki tym urządzeniom możemy natychmiast uregulować naszą należność, bez ponoszenia dodatkowych kosztów i nie tracąc czasu.
Rozporządzenie Prezesa Rady Ministrów z 4 września 2017 roku umożliwiło Policji oraz innym służbom używanie terminali płatniczych. 5 stycznia tego roku, opolska drogówka jako pierwsza w Polsce została wyposażona w takie urządzenia. Dzięki nim, kierowca który dostał mandat, będzie mógł od razu opłacić grzywnę używając swojej karty płatniczej. W przypadku płatności kartą, nie ponosimy żadnych dodatkowych opłat za przelew.
Pierwsze 15 sztuk terminali płatniczych już testują nasi policjanci. Jeżeli pomysł się sprawdzi, to  niebawem urządzenia trafią do funkcjonariuszy ruchu drogowego w całej Polsce.
To nowoczesne rozwiązanie jest dostępne również dla osób, które popełniły wykroczenia, a na co dzień nie mieszkają w Polsce i które nie zawsze posiadają przy sobie złotówki.

Źródło: KWP Opole

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here