Nowy numer „Tygodnika Prudnickiego” do kupienia już od środy (10 stycznia)

0

Nie(dobra) zmiana w wydziałach komunikacji. Przed dwoma miesiącami w całym kraju zaczęła obowiązywać nowa wersja Centralnego Systemu Ewidencji Pojazdów i Kierowców 2.0 Od tamtej pory wydziały komunikacji pękają w szwach, nie inaczej jest w naszym powiecie. Zobacz, co będziesz mógł przeczytać (środa, 3 stycznia). Oto zapowiedzi:

 • Pożar w Szybowicach: Do sądu trafiła tylko sprawa… kradzieży wody. Nie stwierdziliśmy, aby ktoś umyślnie lub nieumyślnie spowodował pożar tartaku w Szybowicach – mówi dla „TP” prudnicki prokurator Klaudiusz Juchniewicz. – W związku z tym śledztwo zostało umorzone. Przeczytaj, co jeszcze ustalono w sprawie sierpniowego dramatu.
 • Hejt, bo jest żoną burmistrza? W krótkim odstępie czasu nastąpiły zmiany na stanowiskach prezesa i dyrektora Sądu Rejonowego w Prudniku. W opolskich mediach zawrzało, gdy okazało się, że na drugim z wymienionych stanowisk zasiądzie żona burmistrza Nysy.
 • Gospodarka: Henniges wchodzi w nową halę. Gmina Prudnik podpisała umowę z Henniges Automotive na najem części hali b. farbiarni Froteksu przy ul. Nyskiej położonej obok budynku obecnie zajmowanego przez amerykańską firmę.
 • 2000 złotych dotacji na wymianę źródeł ogrzewania. Gmina Prudnik otworzyła nabór wniosków o udzielenie dotacji celowej na wymianę źródeł ogrzewania wypływających na redukcję niskiej emisji zanieczyszczeń. Wnioski przyjmowane będą do 31 marca.
 • Kącik prawny: Wymogi prawne zgromadzeń publicznych. Adwokat Agata Zwojewska wyjaśnia, jakie wymogi należy spełnić, by zorganizować zgromadzenie publiczne.
 • Gospodarka: Rzemieślników coraz więcej. Dynamicznie wzrasta liczba osób zatrudnionych w zakładach należących do prudnickiego Cechu Przedsiębiorców i Rzemieślników.
 • Prokurator generalny chce kasacji wyroku w sprawie zabójcy z Prudnika! Chodzi o zbrodnię sprzed dwu i pół roku. Czerwcowego wieczoru w jednym z mieszkań na Jasionowym Wzgórzu 40-letni wówczas Sławomir B. zamordował swoją konkubinę.
 • Wieża Woka: Człowiek, Firma i Wydarzenie Roku. Początek roku to najlepszy czas na uhonorowanie osób, które w szczególny sposób zasłużyły się na ziemi prudnickiej w 2017 roku. Jak zwykle czytelników „Tygodnika Prudnickiego” prosimy o pomoc w wyborze Człowieka, Firmy i Wydarzenia Roku. Listę kandydatów publikujemy w gazecie.
 • Kolej obiecała, że zajmie się zadaszeniem. Dzięki konsekwencji i uporowi pana Łukasza PKP S.A. sprawdzi stan zadaszenia na terenie dworca kolejowego w Prudniku i przeprowadzi niezbędne prace remontowe.
 • Powiat: Gdy spanie śnieg. Firma Hout z Szybowic wygrała przetarg na zimowe utrzymanie dróg powiatowych na ziemi prudnickiej w 2018 roku. W gazecie publikujemy mapę kolejności utrzymania wraz z drogami, które wyłączone zostały z akcji odśnieżania.
 • Trzej królowie przemierzyli ziemię prudnicką. W co najmniej czterech miejscowościach ziemi prudnickiej odbyły się 6 stycznia Orszaki Trzech Króli. Choć odnoszą się one do wydarzeń sprzed dwóch tysięcy lat, to w naszym regionie są zwyczajem, który upowszechnił się wraz z uczynieniem święta Objawienia Pańskiego Dniem Wolny. W gazecie publikujemy fotografie z orszaków zorganizowanych w powiecie prudnickim.
 • Sołtysi mają głos: Jaki był, jaki będzie? Sołtysi Piorunkowic, Radostyni, Skrzypca i Zawady, komentują poprzedni rok i plany na 2018.
 • Seniorzy dzielą się opłatkiem. Bożena Tokar-Matkowska pisze o wigilii Rady Seniorów i Rady Programowej Uniwersytetu Złotego Wieku „Pokolenia” w prudnickim ratusz.
 • Sprzątanie na Kopie. Kilka dni po sylwestrze zapalony fejsbukowicz z Prudnika Wojciech Bandurowski znalazł na Biskupiej Kopie worki i śmieci pozostawione przez osoby, które witały Nowy Rok na najwyższej górze Opolszczyzny. Widok pozostawionych przez śmieci powtarza się co roku, niemniej jednak, po pewnym czasie „znika”. Czy gdyby nie ofiarne zniesienie ze szczytu kilku worków odpadów przez Wojciecha Bandurowskiego i jego znajomych Kopa utonęłaby pod zwałami odpadów? Znamy odpowiedź na to pytanie: nie.
 • Głogówek: Blisko tona darów. Marek Karp podsumowuje kolejną akcję wsparcia mieszkańców gminy Głogówek dla Polaków mieszkających na Litwie.
 • Biała: Jasełka i „Żywa Szopka”. W drugi dzień świąt po godz. 15.00 w kościele parafialnym w Białej odbyły się Jasełka przygotowane przez uczniów szkoły podstawowej oraz gimnazjalistów.
 • Jasełka Paschalne u św. Michała. Mówiąca ikona Bożego Narodzenia to jedna z najstarszych ikon w tradycji chrześcijańskiej odnosząca się do narodzenia Zbawiciela, w której każda postać (a jest ich nie mało), jej ułożenie, miejsce i wygląd, ma swoje znaczenie. To właśnie ona stała się inspiracją do powstania Jasełek Paschalnych w parafii św. Michała Archanioła w Prudniku.
 • Muzyczny spektakl na święta. Sposób inscenizowania tradycyjnego Bożonarodzeniowego przedstawienia bywa bardzo różny Jasełka odgrywane są w kościołach, szkołach, instytucjach kultury. Przez dzieci i dorosłych. Przybierają przy tym odmienne formy. O tym, jaki miały charakter w parafii Miłosierdzia Bożego w Prudniku piszemy w „Tygodniku Prudnickim” (z fotorelacją).
 • Kultura: Poezja ukryta w różańcu, róże kwitnące w poezji. Rok 2017 obfitował w wydarzenia, jubileusze i publikacje poetyckie na ziemi prudnickiej. Nim się skończyły ukazała się jeszcze jedna książka. Już czwarty zbiór wierszy Edwarda Sztonyk z Prudnika.

AKTUALNE WYNIKI PLEBISCYTU NA IMPREZĘ ROKU

Przeczytaj, jak radzą sobie kandydatury do tytułu Imprezy Roku w powiecie prudnickim.


 

   MŁODE POKOLENIE

 • Konkurs przyrodniczy: Byli bardzo dobrze przygotowani. Karol Koziarowski podsumowuje konkurs o Drzewie Roku w Nadleśnictwie Prudnik. Publikujemy również listę laureatów.
 • Jubileuszowy Mikołajkowy Turniej Szachowy. Dowiedz się, jakie były wyniki grudniowego turnieju szachowego w Szybowicach.
 • Wieczór kolęd trzech szkół. W nastrojowym, świątecznym nastroju odbył się Wieczór Kolęd w Kinie „Diana” w Prudniku.
 • Baśniowa Noc w Szkole. W nocy z 24 na 25 listopada w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 1 w Prudniku odbyła się pierwsza „Baśniowa Noc w Szkole”.
 • Ścinawa Mała: Mały Opolanin. Bardzo dobrze wypadki uczniowie Szkoły Podstawowej w Ścinawie Małej biorący udział w projekcie „Opole moje miasto. Mały Opolanin”.

 

 • Sport (koszykówka): Tęgie lanie Pogoni. Na inaugurację rundy rewanżowej Pogoń została rozbita przez nieobliczalny, acz niżej notowany w tabeli SKK.
 • Sport (piłka nożna): Ciekawostki rundy jesiennej sezonu 2017/2018 w grze Pogoni Prudnik. Pogoń po spadku do klasy okręgowej szybko się podniosła i w rundzie jesiennej w sezonie 2017/2018, prezentując solidny futbol, sprawiła swoim kibicom wiele miłych i zaskakujących niespodzianek. Kibice wierzą, że ich zespół ponowie będzie rywalizował o mistrzowskie punkty w najwyższej lidze wojewódzkiej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here