2000 złotych dotacji na wymianę źródeł ogrzewania

3
(fot. Andrzej Dereń)

Gmina Prudnik otworzyła nabór wniosków o udzielenie dotacji celowej na wymianę źródeł ogrzewania wpływających na redukcję niskiej emisji zanieczyszczeń. Wnioski przyjmowane będą do 31 marca.

Jak pisze na stronie Urzędu Miejskiego: „Wnioski o dotację mogą składać osoby fizyczne będące właścicielami lub współwłaścicielami nieruchomości zabudowanych budynkami mieszkalnymi jednorodzinnymi i wielorodzinnymi lub właścicielami, współwłaścicielami albo najemcami lokali mieszkalnych.”

Wysokość dotacji wynosi 2000 zł i dotyczy:

1) wymiany kotłów i pieców węglowych na kotły ze sterowanym procesem spalania i automatycznym dozowaniem paliwa stałego (ekogroszek, pellet, biomasę) nie wyposażone w dodatkowe palenisko,  posiadające świadectwo badań emisyjnych – „znak bezpieczeństwa ekologicznego”,

2) wymiany kotłów i pieców węglowych na ogrzewanie:

  • gazowe,
  • olejowe,
  • elektryczne,
  • z wykorzystaniem pompy ciepła,
  • podłączenia wnioskowanej nieruchomości do miejskiej sieci ciepłowniczej.

Warunkiem uzyskania dofinansowania jest spełnienie wymagań określonych w uchwale Rady Miejskiej w Prudniku z dnia 28 kwietnia 2017 r.

Wniosek z załącznikami należy złożyć w sekretariacie Urzędu Miejskiego do 31 marca. Wzór wniosku można pobrać TUTAJ (na dole strony) lub w Wydziale Gospodarki Komunalnej, Ochrony Środowiska i Rolnictwa – pokoje nr 3 i 8 (parter). Dodatkowe informacje można uzyskać pod numerem telefonu:  77 406 62 10 lub 77 406 62 12.

3 KOMENTARZE

  1. 2000 złotych na dodanie do wymiany pieca to dobra kwota, ale już na podciągnięcie CO z ZEC, to słabo to wygląda. Na ten cel kwota powinna być większa, albo ZEC powinien obniżyć koszty, w końcu dzięki tej inwestycji pozyskają nowego klienta. I jest to działanie w interesie publicznym, a ZEC jest podmiotem gminnym, a nie prywatnym sprzedawcą pieców, któremu wisi skąd będą pochodziły pieniądze na zakup towaru.

  2. Temat z ZEC już parę lat temu przerabialiśmy (jako wspólnota). Chcieliśmy podłączyć kamienicę – dali cenę zaporową za przyłącze, które my mieliśmy sfinansować a potem im w prezencie przekazać. Więc 2000 zł za przyłącze do ZEC jest kwotą śmieszną.

  3. Cienko, powinno być w 3/4 kosztów inwestycji i w formie konkursu, kto pierwszy ten lepszy, aż do wyczerpania środków na ten cel.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here