Pożar w Racławicach, zatrucie w Prudniku

0
(fot. OSP Racławice Śląskie / Facebook)

Do dwóch groźnych w skutkach zdarzeń doszło w powiecie prudnickim 2 stycznia. W obu przypadkach pomoc poszkodowanym nieśli strażacy.

Około godz. 11.30 doszło do pożaru w budynku wielorodzinnym przy ul. Dworcowej w Racławicach Śląskich. Przyczyną była nieszczelność układu kominowego. Ogień rozprzestrzenił się tak znacznie, że strażacy musieli rozebrać część drewnianego stropu między parterem a pierwszym piętrem, aby dotrzeć do jego źródła. Działania ratownicze objęły dwie kondygnacje budynku. Na miejscu interweniowały zastępy JRG Prudnik oraz OSP Racławice Śl. Wstępnie straty wyceniono na około 40 tys. zł.

Z kolei w godzinach rannych prudniccy strażacy otrzymali zgłoszenie o mężczyźnie, który prawdopodobnie zatruł się tlenkiem węgla i przebywa w łazience mieszkania przy ul. Armii Krajowej w Prudniku.

– Źródłem tlenku węgla był piecyk gazowy w łazience – informuje mł. asp. Paweł Tomas z Komendy Wojewódzkiej PSP w Opolu. Działania ratownicze strażaków polegały na: zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, otwarciu okien w mieszkaniu i drzwi wejściowych (przewietrzeniu mieszkania), ciągłym monitorowaniu obecności tlenku węgla w mieszkaniu,  udzieleniu lokatorowi tlenoterapii biernej oraz wsparcia psychicznego). Poszkodowanego przekazano przybyły na miejsce służbom medycznym.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here