Pomysł na aktywny Nowy Rok

0

Chciałbyś aktywnie spędzić pierwsze godziny Nowego Roku? W takim razie przeczytaj, co ciekawego wydarzy się w naszych, górskich okolicach.

Jedną z najpopularniejszych form spędzenia pierwszego dnia nowego roku są spotkania na szczytach. To właśnie wtedy, na ogół w południe po raz kolejny strzelają w niebo korki szampanów na Pradziadzie, Biskupiej Kopie, czy Cvilinie koło Karniowa. Oto kilka propozycji na 1 stycznia.

Turystyczne spotkanie na Biskupiej Kopie – wspólne świętowanie Nowego Roku z punktem kulminacyjnym o godz. 12.00 (w południe). Na Kopę dotrą liczne, zorganizowane wycieczki m.in. Oddziału PTTK Sudetów Wschodnich w Prudniku i Towarzystwa Przyjaciół Głuchołaz.


Gwiaździste wejście noworoczne do ruin zamku Šelenburk – turyści witani będą w godzinach od 9.00 do 13.00. Do zamku najprościej dotrzeć z parkingu przy Pensjonacie Šelenburk w Karniowie. Organizuje: Klub Czeskich Turystów Oddział w Karniowie.


Gwiaździste wejście noworoczne na Pradziad – bez ograniczeń czasowych. Wycieczki na szczyt organizuje w tym czasie m.in. Klub Czeskich Turystów Oddział w Karniowie, który obsłuży na górze punkt kontrolny w godzinach od 10.00 do 14.00.


Noworoczne wejście na Dubovec – wspólne wyjście z Města Albrechtice o godz. 15.00. Na górze gorąca herbata dla dzieci i grzaniec dla dorosłych. Możliwość upieczenia kiełbasek na ognisku (wałówka we własnym zakresie).


11. Noworoczne wyjście do chaty Anna – w godz. 9.00 – 13.00. Na miejscu możliwość zakupienia m.in. myśliwskiego gulaszu i kapuśniaku – specjałów Starego Wilka (cokolwiek to znaczy). Organizują: Klub Turystów Města Albrechtice, Stowarzyszenie Myśliwskie Oldřich. Chata Anna znajduje się u podnóża Hraničnego vrchu, obok Ścieżki Bajkowej.


Koncert Noworoczny w kościele pw. św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Slezskich Rudolticach – godz. 15.00. Wystąpią: Olga Prochazkova (śpiewaczka operowa, sopran), František Šmid (organy, fortepian).


ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here