Zobacz, jakie drogi zostaną przebudowane

0
(fot. Damian Wicher)

Samorządy Powiatu Prudnickiego oraz Gmin Biała i Korfantów uzyskały dofinansowanie na przebudowę dróg.

W środę 27 grudnia wojewoda opolski Adrian Czubak opublikował ostateczną listę rankingową wniosków zatwierdzonych do dofinansowania w ramach Programu Rozwoju Gminnej i Powiatowej Infrastruktury Drogowej na lata 2016-2019 (d. schetynówka).

Wśród 26. inwestycji znalazły się trzy zadania z terenu powiatu prudnickiego oraz jedno z gminy Korfantów. Gmina Biała w ramach swojego zadania przebuduje dwie ulice w mieście: Opolską i Szynowice o łącznej długości 1,9 km. Połowa kosztów inwestycji – 1,9 mln zł – dofinansowana zostanie w ramach PRGiPID. W przypadku Powiatu Prudnickiego przeszły dwa zadania – przebudowy dróg: w Dzierżysławicach w gminie Głogówek (dł. 995 m, wartość projektu: 2,97 mln zł) oraz szosy Biała – Górka Prudnicka w gminie Biała (dł. 5,5 km, wartość projektu: 6,182 mln zł). Dzięki tej drugiej inwestycji zmodernizowany będzie cały odcinek drogi z Białej do Pogórza, stanowiący alternatywną trasę dla równoległej drogi wojewódzkiej nr 414, użyteczną w przypadku organizacji objazdów. Ze względu na wcześniejsze ustalenia gminne samorządy Białej i Głogówka dołożą się do obu zadań Powiatu po 25 proc. całkowitej wartości projektów. Gmina Korfantów za pozyskane dofinansowanie przebuduje ulice: Szkolną i Kilińskiego (dł. 250 m, wartość projektu: 593 tys. zł).

Część zadań nie zakwalifikowało się do dofinansowania. Nie przeszedł na przykład wniosek Gminy Głuchołazy na remont ulic Brzechwy i Tuwima, czy Gminy Głogówek na przebudowę drogi Wierzch – Mionów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here