Jasełka Paschalne

0

To może niezupełnie typowe połączenie… jednak treść tych parafialnych jasełek (w parafii św. Michała Archanioła w Prudniku) dotykała bardzo poważnej rzeczywistości.

(fot. Małgorzata Weigt)

Mowa była o „rewolucji” jaką Bóg zrobił w historii świata, ludzkości, poprzez narodzenie Syna w Betlejem. O walce na śmierć i życie, o zmaganiu się, grzechu, niewoli i wyzwoleniu. Nawiązując do ikony Bożego Narodzenia namalowanej (pisanej) przez Kiko Argüello, autor scenariusza i reżyser jasełek Celestyn Kalisz przedstawił spektakl pt. „Mówiąca Ikona”, w którym poszczególne postaci ożyły zabierając głos na temat przyjścia na świat Zbawiciela i nawiązując tym samym do współczesnego życia. Były rozważania dotyczące prawdy, cierpienia, sprawiedliwości, odpowiedzialności, miłosierdzia. Polsko-amerykańsko-chilijsko-meksykański zespół zagrał piękne kolędy.

(Kiko Arguello)

Jasełka Paschalne odbyły się we wtorek 26 grudnia (św. Szczepana) w drugi dzień świąt Bożego Narodzenia w kościele pw. św. Michała Archanioła w Prudniku. Przygotowane zostały przez prudnickie wspólnoty Neokatechumenalne.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here