Szkolne jasełka pod Kopą

0

Jasełka przygotowane zostały przez uczniów i nauczycieli Publicznej Szkoły Podstawowej Stowarzyszenia Rozwoju Wsi Jarnołtówek i Niepublicznego Gimnazjum w Jarnołtówku. Dzieci i młodzież zaprezentowały scenki z Narodzenia Pana, z przyjściem aniołów, pasterzy, Trzech Króli. Obok była również scenka we współczesnym domu, ukazująca dzisiejszą sytuację oczekiwania i przeżywania świąt Bożego Narodzenia.

(fot. Grzegorz Weigt)

Uczestnicy przedstawienia życzyli, aby: – Opłatkowa biel przysłoniła wszystkie troski i kłopoty. A także: – Przez cały rok, od poniedziałku aż do niedzieli, niech was wszystko łączy, nic zaś niech nie dzieli.

Oczywiście grane i śpiewane były kolędy. Całość w pięknej oprawie i scenografii. Jasełka przygotowane zostały przez nauczycielki: Małgorzatę Serwecińską i Agnieszkę Zając. Dekoracje przygotowała Emilia Snopek.

Dodatkowo religijny sens świąt przedstawił ks. proboszcz parafii pw. św. Bartłomieja Apostoła w Jarnołtówku Jerzy Waindzoch, który zauważył, że: – Mamy niebo otwarte i całe gromady ludzi zabieganych w związku ze świętami Bożego Narodzenia. Możemy przy tym całym zgiełku zatracić sens przyjścia Pana Jezusa na ziemię.

Tu przybliżając ten sens ks. Waindzoch przytoczył fragmenty z Ewangelii mówiące o misji Jezusa. Zachęcał do przygotowania się na spotkanie z Jezusem.

Dyrektor szkoły Józef Śmigla składał życzenia w imieniu swoim i Rady Pedagogicznej, podkreślając wartość polskich tradycji świątecznych. Szczególnie mocno zaznaczył rodzinny charakter świąt, w ich przeżywaniu, ale także wspólnym przygotowaniu. Życzył wszystkim wielu łask od Bożej Dzieciny z okazji świąt, a także spełnienia marzeń w Nowym Roku, bo następne spotkanie z uczniami w szkole dopiero 2 stycznia, po przerwie świątecznej. Dyrektor Śmigla przeczytał życzenia od burmistrza Głuchołaz Edwarda Szupryczyńskiego oraz przewodniczącego Rady Miejskiej Stanisława Szula.

Szkolne jasełka odbyły się rano w piątek 22 grudnia. Na koniec spotkania był opłatek oraz wigilia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here