Skandal! Pijane towarzystwo zaatakowało ratujących życie strażaków!

0
Lokator po lewej mimo zakazu wrócił do swojego mieszkania (fot. Damian Wicher)

Do aktów przemocy doszło podczas ewakuacji lokatorów z kamienicy socjalnej przy ulicy Chrobrego 49, gdzie w nocy wybuchł pożar.

Stopień agresji był niewyobrażalny – mówi dla „TP” mł. bryg. Piotr Sobek, oficer prasowy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Prudniku. – Wiele osób, które poproszono o opuszczenie budynku ze względów bezpieczeństwa, stawiało opór siłowy, strażakom próbowano zerwać maski ochrony dróg oddechowych. Od tych ludzi czuć było silną woń alkoholu.

Jedno z opuszczonych mieszkań w wyniku ewakuacji (fot. Damian Wicher)

Dowodzący działaniami ratowniczymi zakazali użytkowania obiektu do czasu wydania opinii przez eksperta z dziedziny budownictwa. Lokatorzy na wieść o tym zaczęli się buntować – nie zgodzili się na transport do schronisk młodzieżowych. Negocjacje z nimi podjął wiceburmistrz. Część jednak wróciła do swoich mieszkań jeszcze tej samej nocy. Jak wyjaśniali w rozmowie z naszą gazetą, z obawy o swój dobytek.

W pożarze mieszkania na parterze zginęły dwie kobiety (początkowo sądzono, że kobieta i mężczyzna). Tożsamość jednej nie jest jeszcze znany. Druga miała 53 lata.
– Stopień zwęglenia zwłok był tak duży, że trudno było jednoznacznie stwierdzić, jaka jest płeć tych osób – kontynuuje brygadier Sobek. – Przyczynę pożaru ustala policja, na chwilę obecną można wykluczyć, że powstał w wyniku dogrzewania lokalu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here