Kolejka jak w PRL-u

0
(fot. Grzegorz Weigt)

Nie za mięsem, czy świątecznym karpiem (choć Wigilia tuż, tuż) tym razem. Wielka kolejka ustawiła się za książką! I nie jest to sukces akcji „Cała Polska czyta dzieciom”, bo aulę Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 1w Prudniku wypełnił tłum ludzi dorosłych.

(fot. Grzegorz Weigt)

Starosta Prudnicki Radosław Roszkowski – wydawca publikacji oraz autor książki „Historia Prudnika fotografią pisana” Ryszard Kasza zaprosili wszystkich mieszkańców ziemi prudnickiej na konferencję promującą książkę. Opasły – 568 stron formatu A4 – tom zawierający około 3 tys. reprodukcji archiwalnych zdjęć, widokówek, rysunków znalazł wielu amatorów. Zdarzenie miało miejsce wieczorem w czwartek 21 grudnia.

Po krótkim powitaniu i rozmowie ze starostą oraz autorem, poprowadzonej przez Jana Poniatyszyna, zebrani mogli otrzymać egzemplarz książki za darmo (środki unijne). Chętnych było wielu i rozdano kilkaset sztuk z dwutysięcznego nakładu. Trochę w tym momencie zaszwankowała organizacja (nie przewidziano drogi odejścia od stanowiska z wydawaniem książek), ale kto by przewidział, że książki cieszą się jeszcze takim zainteresowaniem.

(fot. Grzegorz Weigt)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here