Gmina ogłosiła przetarg na most tymczasowy

0
Most tymczasowy w Prudniku (rys. dokumentacja projektowa / BIP UM Prudnik)

Są znane szczegóły budowy tymczasowego mostu oraz drogi, która częściowo zastąpi nieczynną przeprawę na ul. Batorego w Prudniku.

Most tymczasowy, dwuprzęsłowy, wzorowany na konstrukcjach wojskowych, zbudowany zostanie między istniejącą kładką dla pieszych na rzece obok muzeum a tamą. Przeprawa będzie znacznie dłuższa od sąsiedniej kładki, ponieważ będzie rozłożona nie tylko nad samym korytem rzeki, ale również nad koroną wału przeciwpowodziowego. To wymusi powstanie nasypu, po którym droga łagodnie opadnie w dalszym kierunku. Za koroną wału będzie również lekki skręt i już prosto tymczasowa droga będzie kierowała się do istniejącego parkingu przy skrzyżowaniu ulic Kolejowej i Powstańców Śląskich. Na wysokości bramy do zakładu „Pionier” uliczka stanie się dwukierunkowa (wcześniej jednokierukowa), wykorzystując istniejącą obecnie ulicę. Przy ul. Kolejowej kierowcy będą mieli nakaz skrętu w prawo (w ul. Powstańców Śl.). W ramach inwestycji rozebrany zostanie od dawna nieużytkowany niewielki budynek dawnej kasy biletowej kompleksu sportowego (w tym miejscu ulica zostanie poszerzona). Istniejąca alejka ul. Wańkowicza oraz kładka dla pieszych nadal będą spełniały swoją funkcję. Niewielki, dwukierunkowy odcinek drogi powstanie również między ul. Kochanowskiego a wyjazdem na sąsiednią posesję.

Projekt organizacji ruchu na tymczasowej drodze od strony ul. Kochanowskiego (rys. dokumentacja projektowa / BIP UM Prudnik)

Na nowej drodze liczącej 289 m szybko nie pojedziemy. Projektowa prędkość to 30 km/h. Planowana nawierzchnia to kostka betonowa. Nowa droga przeznaczona będzie wyłącznie dla samochodów osobowych do 3,5 t oraz pojazdów ratowniczych. Pozostały ruch pojazdów skierowany zostanie na ul. Nyską oraz objazd dla najcięższych pojazdów przez Głuchołazy i Nysę.

Na początku grudnia doszło do spotkania burmistrza, starosty prudnickiego i przedstawicieli GDDKiA podczas którego doprecyzowano wcześniejsze ustalenia związane z budową mostu na ul. Batorego.

– Na spotkaniu ustalono, że most w celu przebudowy zostanie zamknięty w okresie od ostatniego tygodnia kwietnia 2018 r. i będzie nieczynny do co najmniej połowy września 2018 r. – informuje Urząd Miejski w Prudniku. – Starosta prudnicki Radosław Roszkowski zadeklarował, iż poczyni starania, aby do czasu zamknięcia mosty zakończona została przebudowa ul. Kolejowej.

Gmina Prudnik ogłosiła przetarg na budowę tymczasowego mostu i drogi. Otwarcie ofert odbędzie się 22 grudnia, a termin zakończenia inwestycji określono na 20 kwietnia przyszłego roku.

Projekt organizacji ruchu na tymczasowej drodze od strony ul. Kolejowej (rys. dokumentacja projektowa / BIP UM Prudnik)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here