Szybowice: Misterium adwentowe

0
(fot. Zespół Szkolno-Przedszkolny w Szybowicach)

Do tradycji społeczności Publicznej Szkoły Podstawowej im. Orląt Lwowskich w Szybowicach  należy przygotowanie Misterium adwentowego, jako wprowadzenie do Adwentu.

Ryszarda KUZAK

W tym roku czynny udział w inscenizacji przypominającej scenę Zwiastowania Najświętszej Maryi Panny wzięli uczniowie z klasy drugiej: Patrycja Humbla, Marta Lisowska, Marta Zakowicz, Jakub Ważny, Bartłomiej Wiliński i Tymon Zachwieja. Rolę Maryi odegrała Patrycja Suszczyńska z klasy siódmej, a aniołem Gabrielem był Marcin Mięczakowski z klasy czwartej. Oprawę muzyczną uroczystości pod kierunkiem Ryszardy Kuzak zrealizowały dzieci ze scholi „Promyczki Maryjne”, które pięknymi pieśniami Maryjnymi wprowadziły zgromadzonych wiernych w kościele w Szybowicach w Adwent.

ADWENT

Adwent jest wyjątkowym czasem dla chrześcijan. Słowo adwent pochodzi z języka łacińskiego „adventus”, które oznacza przyjście. Dla starożytnych Rzymian słowo to oznaczało oficjalny przyjazd cezara. Dla chrześcijan to radosny czas przygotowania na przyjście Pana. Adwent jest nie tyle czasem pokuty, ile raczej czasem pobożnego i radosnego oczekiwania.

W tym roku Adwent zaczął się w niedzielę po uroczystości Chrystusa Króla, czyli 3 grudnia i skończy się w Wigilią Bożego Narodzenia. Adwent rozpoczyna się od pierwszych nieszporów pierwszej niedzieli Adwentu, a kończy się pierwszymi nieszporami Bożego Narodzenia. Pierwsza niedziela Adwentu zawsze rozpoczyna nowy rok liturgiczny w Kościele.

Artykuł ukaże się w świąteczno-noworocznym wydaniu „Tygodnika Prudnickiego” w punktach sprzedaży do 20 grudnia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here