Mają pomysł na zniszczone pustostany

0

Prywatna spółka planuje zaadaptować budynki i grunty po byłych warsztatach szkolnych przy ulicy Młyńskiej w Prudniku.

Rada Powiatu wyraziła już pozytywne stanowisko (przy jednym głosie wstrzymującym się Jana Malca) w sprawie oddania firmie Infirmicare (z siedzibą w Wieszczynie) w użyczenie na okres 29 lat nieruchomości będących w trwałym zarządzie Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego. Ostateczną decyzję podejmie zarząd.

Przedsiębiorcy zamierzają prowadzić w wyremontowanych przez siebie obiektach Zakład Aktywności Zawodowej oraz Warsztaty Terapii Zajęciowej.

– Chcemy wyjść naprzeciw potrzebom mieszkańców i zrealizować pewne zadania własne powiatu – mówi Aleksander Bugla. – W powiecie prudnickim jest tylko jeden ośrodek (Środowiskowy Dom Samopomocy), w którym aktywizuje się społecznie niepełnosprawnych. Uczęszcza do niego 60 osób, co stanowi około 1 procent wszystkich niepełnosprawnych w naszym powiecie. Jesteśmy bodajże jednym z trzech powiatów w Polsce, na terenie którego nie ma do tej pory utworzonego ZAK i WTZ.

Zarejestrowana w marcu spółka posiada niewielki kapitał.

– Wystąpimy do Izby Gospodarczej Śląsk o pożyczkę w wysokości. (…)


Ciąg dalszy przeczytasz w drukowanej wersji „Tygodnika Prudnickiego” lub jako e-wydanie całego numeru gazety (wydanie z 13.12.2017).

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here