Dwa kolejne defibrylatory w Głogówku i Prudniku

0
(fot. Starostwo Powiatowe w Prudniku)

Staraniem samorządu powiatu prudnickiego w Głogówku i Prudniku umieszczono dwa nowe defibrylatory.

(fot. Starostwo Powiatowe w Prudniku)

W ubiegłym roku w ramach realizacji projektu „Razem dla Bezpieczeństwa – kompleksowe działania na rzecz społeczności lokalnych powiatu prudnickiego” Starostwo Powiatowe w Prudniku zakupiło pięć defibrylatorów AED wraz z szafkami zewnętrznymi, które zostały zamontowane na zewnętrznej elewacji gmachu głównego Starostwa Powiatowego w Prudniku, Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 1 w Prudniku, Powiatowego Centrum Kształcenia Praktycznego w Prudniku, Zespołu Szkół w Głogówku oraz w Komendzie Powiatowej Policji w Prudniku. Inicjatywa cieszyła się dużym uznaniem społeczności lokalnej, w związku z czym w ramach kontynuacji projektu w roku bieżącym zakupiono kolejne dwa defibrylatory, które ulokowano wraz z szafkami wewnętrznymi w Specjalnych Ośrodkach Szkolno-Wychowawczych w Prudniku i Głogówku.

(fot. Starostwo Powiatowe w Prudniku)

11 grudnia przeprowadzono szkolenie w zakresie obsługi defibrylatora AED dla 15 przedstawicieli każdej z instytucji, w której zamontowano defibrylatory. Zajęcia prowadzone przez ratownika medycznego odbyły się w formie ćwiczeń praktycznych przy wykorzystaniu manekina do nauki RKO. Uczestnicy szkolenia otrzymali zaświadczenia o jego ukończeniu.

Przedsięwzięcie zostało zrealizowane w ramach projektu „Razem dla Bezpieczeństwa – kompleksowe działania na rzecz społeczności lokalnych Powiatu Prudnickiego – etap II” dofinansowanego ze środków rządowego „Programu ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań Razem Bezpieczniej im. Władysława Stasiaka na lata 2016 i 2017”.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here