Rodzina Łakatoszów

0
(fot. Grzegorz Weigt)

Dzisiaj, w czwartek 7 grudnia w Galerii wykrzyknik w Pałacu Fränkla w Prudniku otwarta została wystawa malarstwa rodziny Łakatoszów. W Prudnickim Ośrodku Kultury prezentowane są prace Agaty Róży Łakatosz, absolwentki Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych we Wrocławiu. Róża Łakatosz pisze także wiersze (zaprezentowała je podczas wernisażu), zajmuje się scenografią, występowała w tanecznych zespołach romskich.

(fot. Grzegorz Weigt)

Obok jej prac w galerii znajdują się obrazy i grafiki jej dzieci: Noemi Łakatosz i Delfina Łakatosz. Z wszystkimi tymi osobami z artystycznej romskiej rodziny już spotykaliśmy się w POK-u, pierwszy raz jednak w takim wymiarze. Noemi ukończyła liceum o profilu teatralno-humanistycznym w Poznaniu, maluje pejzaże, zwierzęta i ludzi. Delfin jest laureatem wielu nagród plastycznych i filmowych, prowadził warsztaty filmowe dla dzieci i młodzieży w Poznaniu, Bukowinie Tatrzańskiej, Wiedniu i Berlinie. Tworzy grafiki, rysuje, montuje filmy. Noemi i Delfin są wielokrotnymi stypendystami Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji.

W czwartek gościli ponownie w Prudniku, opowiadali o swojej pracy twórczej. Podczas wernisażu wystąpiła z tańcem romskim Patrycja Mirga. Na ekspozycję zaprosiły: Agata Wilczek i Lucyna Mirga.

Więcej w „Tygodniku Prudnickim”.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here