Plan: Połączyć ZBK i ZUK

2
(fot. Damian Wicher)

Burmistrz Prudnika Franciszek Fejdych zaproponuje radnym połączenie Zarządu Budynków Komunalnych i Zakładu Usług Komunalnych. Koncepcję tę przedstawił oficjalnie podczas sesji Rady Miejskiej 30 listopada.

– Doszłoby do likwidacji zakładu budżetowego Zarząd Budynków Komunalnych w Prudniku i wniesienia go w zorganizowanej części przedsiębiorstwa aportem do spółki Zakład Usług Komunalnych – zapowiedział burmistrz. – W żadnym z zakładów w wyniku planowanej reorganizacji nie przewiduje się zwolnień pracowników.

Zmiana wynika z dostosowania się do przepisów, które umożliwią Gminie Prudnik zlecenie usługi odbioru odpadów komunalnych w trybie bezprzetargowym (zamówienie wewnętrzne) własnej spółce. Zanim to nastąpi firma zewnętrzna przygotuje plan reorganizacji.

2 KOMENTARZE

  1. To jednak da się połączyć spółkę z.o.o z ZBK 🙂

    Szkoda że wcześniej Pan Burmistrz w lokalnych mediach obrażał stowarzyszenie Prudniczanie mówiąc że się nie da a Panowie Licznar i Szóstka się nie znają 🙂

  2. Może to poprawi skandaliczą sytuacje z porządkiem na naszym wysypisku, tak złej pobslugi oraz nieprofeajonalnie prowadzonej segregacji nie widziałem nigdzie. Pracownik niekompetentny i jego zwierzchnik również.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here