Krecik odwiedził Prudnik!

0

W dniach 20-23 listopada w Publicznym Przedszkolu nr 6 przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 1 w Prudniku gościł w grupie 4-5latków „MISIE”- KRECIK.

Nasze przedszkole wzięło udział w Ogólnopolskim Projekcie „Krecik poznaje Polskę”. Celem tego projektu było przybliżenie dzieciom wiedzy na temat regionu, z którego pochodzą, ukazanie jego piękna i wyjątkowości, jego dorobku kulturowego, a także rozbudzenie zainteresowania innymi miejscami w Polsce. Do udziału w projekcie zostały zaproszone przedszkola z całej Polski. Wszystkie dzieli wiele kilometrów, ale łączy wspólna sprawa – kształtowanie postawy patriotycznej od najmłodszych lat.

Dzieci od razu poznały naszego bohatera Krecika, który wyjechał z Częstochowy i kolejno odwiedza wybrane miejscowości, trafiając do naszego miasta – Prudnika. Krecik z entuzjazmem został przyjęty przez  dzieci, które miały mu tyle do opowiedzenia i pokazania, że musiałby zostać tu u nas aż do świąt.

Na początku dzieci zapoznały się z pięknem i wyjątkowością miejsc wcześniej odwiedzanych przez Krecika. Odnajdywały te miejsca na mapie Polski. Jednocześnie bardzo chętnie opowiadały naszemu przyjacielowi o swoim mieście i okolicach. Zapoznawały go urokami Prudnika, a także jego kulturowym dorobkiem. Zabrały Krecika na wycieczkę po mieście pokazując mu najciekawsze miejsca.

Uwieńczeniem zwiedzania i opowieści było stworzenie prezentacji multimedialnej właśnie o Prudniku i okolicach, dokonanie wpisu do „Pamiętnika podróży Krecika”, zaznaczenie na mapie Polski naszej miejscowości oraz zrobienie pięknego albumu z kolorowankami z Krecikiem w roli głównej. Nasz gość  uczestniczył razem z dziećmi  w zajęciach edukacyjnych, zabawach, odpoczynku oraz oglądaniu bajek właśnie o „Kreciku”. Zapoznał się ze wszystkimi wierszami, które ułożyły dzieci z całego przedszkola wraz z rodzicami na temat: „Prudnik – moje miasto”.

Była to super lekcja przyjrzenia się i poznania naszej Małej Ojczyzny w tak doborowym towarzystwie jakim był Krecik.

Dziękujemy wszystkim, którzy wspomogli nas w tym projekcie i obdarowali różnymi pamiątkami i gadżetami, które Krecik zawiezie do Częstochowy wraz z bagażem doświadczeń i pamiątkami z podróży.

Elżbieta HAJDECKA

Od redakcji: W skromnym zakresie również redakcja „Tygodnika Prudnickiego” i Portalu „Teraz Prudnik” dołożyła się do wzbogacenia bagażu pamiątek Krecika z Prudnika. 🙂

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here