Co siódmy

0
(fot. Grzegorz Weigt)
(fot. Grzegorz Weigt)

To tytuł projektu i wieńczącej go publikacji. Według badań – co siódmy obywatel Polski jest osobą niepełnosprawną. Krzysztof Gołuch to fotografik urodzony w Rudzie Śląskiej. Jest członkiem Związku Polskich Artystów Fotografików, laureatem wielu konkursów fotograficznych w kraju i zagranicą. Zajmuje się fotografią dokumentalną i reportażową, której głównym tematem  jest człowiek. Łącząc swoją pracę z pasją fotografa zrealizował właśnie projekt „Co siódmy”. Gołuch dokumentował środowisko osób niepełnosprawnych na terenie Śląska.

(fot. Grzegorz Weigt)

W Prudnickim Ośrodku Kultury odbyło się w czwartek 23 listopada spotkanie z Krzysztofem Gołuchem i Michałem Szalastem (autor tekstu), którzy promowali album. Fotografie z cyklu „Co siódmy“ przedstawiają ludzi poddanych przez los ciężkiej próbie życiowej, jednak pomimo wielkiego obciążenia i trudów starających się normalnie żyć.

Podczas spotkania prowadzonego przez Agatę Wilczek (przy okazji zapowiedziała wystawę fotografii Krzysztofa Gołucha na początku przyszłego roku), rozmawiano zarówno o sztuce fotografii, jak i niepełnosprawności.

Więcej wkrótce w „Tygodniku Prudnickim”.

(fot. Grzegorz Weigt)
(fot. Grzegorz Weigt)
(fot. Grzegorz Weigt)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here