Zwiedzali prudnicki Henniges

0

W ramach Tygodnia Przedsiębiorczości mieszkańcy Prudnika mieli okazję zwiedzić zakład Henniges Automotive w halach byłego „Froteksu” (16 listopada).

Firma funkcjonuje w stolicy powiatu od 2016 roku i według deklaracji zarządu spółki zatrudnia około 150 osób.

Arkadiusz Kresan (fot. Andrzej Dereń)

– Firma Henniges to międzynarodowy koncern, który ma swoją główną siedzibę w Stanach Zjednoczonych – mówi starszy inżynier jakości Arkadiusz Kresan. – Tam jest również nasza centrala, która rozprowadza naszą strategię na poszczególne regiony – do Ameryki Północnej, Ameryki Południowej, Azji i Europy. W Europie mamy trzy zakłady – w Niemczech, w Czechach i w Polsce. Henniges Automotive Prudnik jest najmłodszym zakładem w Europie. Tutaj produkujemy części dla branży motoryzacyjnej. To są elementy antywibracyjne, które wbudowywane są do zawieszenia lub układu napędowego samochodu.

Klientami Henniges Automotive Prudnik są uznane w świecie motoryzacji marki samochodów klasy premium, np. BMW, Jaguar, czy Rolls-Roys.

Zwiedzanie Henniges kończy trzydniowe wydarzenia w ramach Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości w Prudniku. Lokalnym organizatorem ŚTP była Agencja Promocji i Rozwoju Gminy Prudnik.

(fot. Andrzej Dereń)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here