Wojewoda ocenił wnioski: Zobacz, które drogi mają największą szansę na przebudowę

0

Służby wojewody opolskiego dokonały oceny wniosków na dofinansowanie inwestycji drogowych w ramach Programu Rozwoju Gminnej i Powiatowej Infrastruktury Drogowej na lata 2016-2019 w województwie opolskim. Są wśród nich zadania z ziemi prudnickiej.

W puli dróg powiatowych (zgłoszono 11 zadań) do dofinansowania zakwalifikowały się dwa projekty Powiatu Prudnickiego:

  • przebudowa drogi w Dzierżysławicach (994 m; 4 miejsce na liście rankingowej),
  • przebudowa drogi Biała – Górka Prudnicka (5,5 km; 6 miejsce).

Koszt pierwszego zdania to prawie 3 mln, a drugiego 6,2 mln. W obu przypadkach połowę kwoty samorząd otrzyma z budżetu państwa, a drugą musi zabezpieczyć we własnym zakresie z już zadeklarowanym wsparciem finansowym miejscowych gmin: Głogówek i Biała. Dzięki remontowi odcinka Biała – Górka Prudnicka, cała trasa między Białą a Pogórzem będzie odnowiona.

W puli dróg gminnych (zgłoszono 46 zadań), na 11 miejscu znalazła się Biała, która chce przebudować dwie miejskie ulice: Opolską i Szynowice (dł. 1,9 km). Szacunkowy koszt inwestycji to 3,8 mln zł znów dzielony po połowie między państwo i samorząd.

Na miejscu 17 uplasował się Korfantów z przebudową ulic: Szkolną i Kilińskiego wraz z odwodnieniem i oświetleniem (0,25 km; koszt: 593 tys. zł).

Projekt Gminy Głogówek znalazł się na 36. miejscu (przebudowa drogi gminnej Wierzch – Mionów; dł. 1,84 km; koszt: 1,9 mln zł).

Na liście wniosków ponadlimitowych na pierwszej pozycji umieszczono projekt Gminy Korfantów dotyczący przebudowy drogi w Puszynie (dł. 0,31 km; koszt: 332 tys. zł).

Opublikowana dziś po późnym popołudniem lista rankingowa ma charakter wstępny i ostateczne decyzje nie zostały jeszcze podjęte.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here