Zeman już odleciał do Pragi

0

Wizytą w miejscowości Vapenna koło Jesenika prezydent Republiki Czeskiej Miloš Zeman zakończył swój trzydniowy pobyt w kraju ołomunieckim. Wśród tematów podjętych w trakcie debaty pojawiła się sprawa budowy tunelu pod Červenohorskim sedlem.

Zeman był w Vapennej (35 km od Prudnika) po raz pierwszy w życiu. Sami mieszkańcy z ciekawością oczekiwali gościa i tłumnie przybyli na spotkanie. Dla liczącej 1300 osób gminy było to ważne wydarzenie.

Podczas debaty w środku kultury prezydenta pytano m.in. o temat budowy tunelu pod Červenohorskim sedlem. Przed kilku laty inwestycja była planowana, ale ostatecznie została zarzucona, głównie ze względu na koszty (prezydent wspomniał kwotę 5 miliardów koron). Według Zemana inwestycja miałaby sens jedynie w sytuacji, gdyby droga przez przełęcz była zespolona z polską siecią autostrad (a więc przez Głuchołazy).

Wizycie towarzyszyły szczególne środki bezpieczeństwa, każda osoba, zanim weszła do sali ośrodka kultury, gdzie odbyło się spotkanie, była sprawdzona detektorem, a specjalnie przeszkolony pies przeszukał pomieszczenia pod kątem występowania materiałów wybuchowych. Do Pragi prezydent odleciał wojskowym śmigłowcem, który wystartował z boiska w Jeseniku.

(fot. za zgodą: Petr Krňávek, Šumperský a jesenický deník)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here