Szykuje się zamknięcie kolejnego, ważnego mostu w powiecie prudnickim

0
Most w Mochowie (fot. Andrzej Dereń)

Mieszkańcy Prudnika i okolic żyją problemem zamknięcia mostu na ul. Batorego w przyszłym roku, a tymczasem szykuje się kolejna przebudowa konstrukcji rzecznej i również na drodze krajowej.

W planach inwestycji drogowych Ministerstwa Infrastruktury i Budownictwa na najbliższe lata znalazło się jedno zadanie z powiatu prudnickiego – budowa mostu na Osobłodze w Mochowie w ciągu drogi krajowej nr 40 między Prudnikiem a Głogówkiem. Dzięki inwestycji zwiększona zostanie nośność konstrukcji, która obecnie znajduje się w złym stanie technicznym. Termin wykonania zadania to 2019 i 2020 r.

Najprawdopodobniej oficjalny objazd poprowadzony będzie drogami wojewódzkimi nr 416 i 417 przez Racławice Śląskie, Klisino i Szonów lub szosą tej samej kategorii przez Prudnik, Białą i Krapkowice (nr 414, 409 i 416). Miejscowi kierowcy z pewnością skorzystają ze „skrótu” przez Kierpień i Rzepcze.

Zadanie w Mochowie jest jedną z 22. inwestycji na drogach krajowych na łączną kwotę 3,75 mld złotych zatwierdzonych przez ministra infrastruktury.

MOST W MOCHOWIE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here