Zasłużony dla Miasta i Gminy Prudnik dla „Medyka”

0

Podczas III Zjazdu Absolwentów Zespołu Szkół Medycznych im. Janusza Korczaka w Prudniku (sobota, 4.11.) burmistrz Franciszek Fejdych zapowiedział złożenie wniosku do rady miejskiej o nadanie tytułu „Zasłużonego dla miasta i gminy Prudnik” tej placówce oświatowej.

Szkoła funkcjonuje w krajobrazie ziemi prudnickiej już od 60. lat. W 1957 roku doszło do powstania Państwowej 2-letniej Szkoły Pielęgniarstwa, która wraz z kolejnymi latami rozwijała się i poszerzała swoją ofertę edukacyjną. Dziś Zespół Szkół Medycznych jest jedyną w powiecie prudnickim placówką oświatową samorządu województwa opolskiego.

Uroczystości zjazdowe rozpoczęły się od Mszy św. w kościele parafialnym pw. św. Michała Archanioła. Następnie uczestnicy spotkania udali się do Kina „Diana”, gdzie odbyła się oficjalna część zjazdu – przywitanie, przemówienia, gratulacje i podziękowania.

– Nasza szkoła nigdy nie była i nie jest jedynie instytucją, ale wielką rodziną stworzoną przez pokolenia uczniów, ich rodziców i nauczycieli, którzy oddali tej szkole swoje serce, pasję i entuzjazm – mówiła dyrektor ZSM Adrianna Benroth. (…)

ZOBACZ PRZEMÓWIENIE JADWIGI WIŚNIEWSKIEJ – WIDEO

Cały artykuł znajdzie się w wydaniu „Tygodnika Prudnickiego” z 8 listopada. Gazetę będzie można również nabyć w formie e-wydania na platformach sprzedaży prasy elektronicznej:

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here