Przedszkolaki pomagają zwierzętom

0

W październiku w Publicznym Przedszkolu nr 1 w Prudniku zorganizowaliśmy akcję zbierania karmy i innych potrzebnych rzeczy dla zwierząt ze schroniska w Konradowej.

(fot. Publiczne Przedszkole nr 1 w Prudniku)

Dzieci ze starszych grup własnoręcznie wykonały plakaty zachęcające do przynoszenia tych darów. Dzięki naszym wspaniałym rodzicom i dzieciom udało się zebrać wiele potrzebnych rzeczy dla zwierząt i schroniska. Przekazaliśmy zebrane dary pod koniec października, odwiedzając schronisko w Konradowej wraz z dziećmi z grup 6-letnich . Zawieźliśmy mnóstwo karmy, a także miski, koce, ręczniki, obroże oraz zabawki dla zwierząt. Po terenie schroniska oprowadzali nas jego pracownicy, pokazując w jakich warunkach żyją zwierzęta. Opowiedzieli nam o zasadach funkcjonowania schroniska, w którym obecnie przebywa ok. 60 psów.

Celem wycieczki było uwrażliwienie dzieci na krzywdę zwierząt i uświadomienie im, jak ważnym i odpowiedzialnym zadaniem jest posiadanie i opieka nad zwierzątkiem, chęć posiadania małego przyjaciela nie może być zachcianką i chwilowym kaprysem, ponieważ zwierzę to nie zabawka, a wrażliwe, wymagające opieki i odpowiedzialnego opiekuna stworzenie.

Mamy nadzieję, że zapoczątkowaliśmy w naszym przedszkolu nową tradycję, która będzie co roku powtarzana, dzięki czemu wspomożemy potrzebujące zwierzęta, do czego zachęcamy również inne osoby oraz placówki.

Wszystkim DARCZYŃCOM SERDECZNIE DZIĘKUJEMY w imieniu swoim i potrzebujących zwierząt.

Katarzyna CIAPAŁA – MAZUR

(fot. Publiczne Przedszkole nr 1 w Prudniku)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here