Było bezpiecznie

0
(fot. KPP Prudnik)

7 dni trwała policyjna akcja ,,Znicz 2017”. W naszym powiecie było w nią zaangażowanych łącznie ponad 150 policjantów, a także inne służby.

Sami funkcjonariusze ruchu drogowego przeprowadzili ponad 700 kontroli stanu trzeźwości kierowców. Zatrzymując jedną osobę, która zdecydowała się na jazdę po alkoholu.
W ciągu tegorocznej akcji „Znicz 2017” na terenie powiatu prudnickiego doszło do 2 wypadków drogowych oraz 18 kolizji, w których 2 osoby zostały ranne. Głównymi przyczynami zdarzeń drogowych było niezachowanie bezpiecznej odległości od poprzedzającego pojazdu oraz nieostrożne cofanie.
Działania Policji oraz innych służb polegały przede wszystkim na zapewnieniu płynnego i bezpiecznego przejazdu w rejonach cmentarzy oraz na głównych ciągach komunikacyjnych. Funkcjonariusze informowali o możliwości dojazdu do parkingów oraz o występujących utrudnieniach w ruchu drogowym. Mundurowi patrolowali także same nekropolie – tam o bezpieczeństwo wszystkich odwiedzających groby dbali zarówno umundurowani jak i nie umundurowani funkcjonariusze policji.

Źródło: KPP Prudnik

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here