Ten sprzęt zabezpieczy miejsce wypadku

0

Od dziś wyposażenie prudnickiej policji wzbogaciło się o sprzęt pomocny przy oznakowaniu miejsca wypadku drogowego lub innych nagłych zdarzeń.

Wartość sprzętu użyczonego przez Powiat Prudnicki w użytkowanie Komendzie Powiatowej Policji w Prudniku wynosi 8,5 tys. złotych i składa się na niego między inny innymi: zestaw do oznakowania miejsc wypadków, flary ostrzegawcze, diody sygnalizacyjne, znaki drogowe, notebook, sprzęt komputerowy oraz trzy filmy o tematyce profilaktycznej.

– Ten sprzęt może uratować życie w sytuacji właściwego zabezpieczenia miejsca wypadku i uniknięcia sytuacji, kiedy kolejne pojazdy mogłyby uderzyć w już rozbite samochody lub co gorsze w znajdujących się tam ludzi – mówił przekazujący sprzęt starosta prudnicki Radosław Roszkowski.

W symbolicznym spotkaniu – przekazaniu sprzętu – wzięli udział obok wspomnianego już starosty: komendant powiatowy policji w Prudniku Krzysztof Urban, naczelnik Wydziału Oświaty i Zdrowia Starostwa Powiatowego Anna Wojtczak, skarbnik powiatu Larysa Zamorska, kierownik wydziału Referatu Zarządzania Kryzysowego Katarzyna Kret, przewodniczący Komisji Edukacji i Bezpieczeństwa Publicznego Rady Powiatu Ryszard Kwiatkowski oraz naczelnika Wydziału Prewencji i Ruchu Drogowego KPP Kamil Perewizny.

Sprzęt pozyskany został przez samorząd w ramach projektu „Razem dla bezpieczeństwa – kompleksowe działania na rzecz społeczności lokalnych powiatu prudnickiego – etap II” w ramach Programu ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań „Razem bezpieczniej im. Władysława Stasiaka na lata 2016 i 2017”.

(fot. Andrzej Dereń)
(fot. Andrzej Dereń)
(fot. Andrzej Dereń)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here