U Czechów też wieje

0
(fot. Andrzej Dereń)

Silny wiatr wraz z chłodnym frontem dotarł również na teren czeskiego powiatu bruntalskiego graniczącego z powiatem prudnickim.

W niedzielę 29 października od północy do godz. 10.30 strażacy z miejscowych jednostek interweniowali 90 razy przy usuwaniu drzew. Kolejnych 20 wyjazdów dotyczyło uszkodzonych dachów, zatkanych przepustów itp.

– W zdecydowanej większości były to przewrócone lub połamane drzewa. Te, które spadły na trakty komunikacyjne, były usuwane przez strażaków. Niektóre z nich uszkodziły barierki i linie energetyczne. W jednym przypadku drzewo uszkodziło samochód, rozbijając jeden z reflektorów – informuje za portalem STA Bruntalsko rzecznik prasowy śląsko-morawskiej straży pożarnej Jakub Kozák.

W Divčim Hradzie koło remizy przewróciła się wierzba, uszkadzając linię elektryczną. Wiatr uszkodził również obiekt, gdzie składowane są wielkogabarytowe i niebezpieczne odpady wytwarzane na terenie gminy.

Z kolei na jedną z dróg dojazdowych do Jindřichova spadło drzewo, które uniemożliwiło przejazd autobusowi. Pasażerowie i kierowca, nie czekając na pomoc, samodzielnie usunęli drzewo z szosy i pojechali dalej.

Źródło: STA Bruntalsko

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here