Oświadczenie: Stowarzyszenie Kibiców ostro do prezesa Pogoni

0
(fot. Jarosław Tomaszewicz)

Treść oświadczenia Stowarzyszenia Kibiców Pogoni Prudnik w sprawie dresów dla trampkarzy:

Na wstępie Stowarzyszenie Kibiców Pogoni Prudnik chce zaznaczyć, że ostatni raz porusza ten nieszczęsny temat i nie ma zamiaru toczyć wojny na oświadczenia z Grzegorzem Pawlakiem, Prezesem Pogoni Prudnik.

Oświadczenie Prezesa Pogoni Prudnik Grzegorza Pawlaka, dotyczące odebrania przez firmę Ustronianka podarowanych wcześniej dresów sportowych, nie było skierowane do naszej organizacji wprost, bo samo SKPP nie zabierało w tej sprawie oficjalnie głosu, ale niektóre osoby komentujące wygląd dresów są członkami naszego stowarzyszenia, dlatego czujemy się w obowiązku odpowiedzieć na stawiane zarzuty.

Na wstępie trzeba napisać, że reakcja Prezesa Pawlaka była nad wyraz przesadzona, bo musimy wyraźnie zaznaczyć, że powodem oświadczenia, jak i rzekomego wycofania się Sponsora były komentarze na portalu społecznościowym Facebook. Nie były to artykuły w prasie, protest pod siedzibą Ustronianki czy klubu, a nawet nie osobny post na wyżej wspominanym portalu społecznościowym. Osoby, które się tam wypowiedziały występowały prywatnie, pod swoim imieniem i nazwiskiem. Żadna z nich nie uzurpowała sobie prawa wypowiedzi za całe środowisko czy grupę osób. Komentarze te były wyrażeniem prywatnej opinii, do której każdy ma prawo.

Jako SKPP chcemy stać na straży tradycji i tożsamości naszego kochanego Klubu. Stąd troska o barwy czy naciski w sprawie odgrywania podczas meczów Hymnu Pogoni. Mogą to być dla Prezesa Pawlaka nieistotne detale, natomiast możemy zagwarantować, że jest w naszym mieście spora liczba osób, które tymi sprawi żyją.

Jak się okazało po czasie, sytuacja z odebraniem przez sponsora dresów została stworzona przez Prezesa Pawlaka, aby uciszyć osoby, który w jakikolwiek sposób chciałby skrytykować jego pracę. Skąd taki wniosek? Ani Sponsor, ani jego przedstawiciel w żaden oficjalny sposób nie zakomunikował odebrania dresów. Ta bardzo nieczysta zagrywka mogła się źle skończyć dla Klub.

Odnosząc się jeszcze do treści samego oświadczenia widzimy, że zdanie „Dopóki w Prudniku, głos będą miały tego typu osoby, mieniące się >>przyjacielami Pogoni<< jej >>kibicami<< nigdy w tym klubie dobrze nie będzie.” przedstawia w pełni wizję na prowadzenie przez Prezesa Pawlaka dyskusji publicznej – na niewygodne pytania i krytykę miejsca nie ma. Apelujemy do Prezesa by powściągnął emocje, prowadził rzeczową dyskusję, a nie zajmował się dzieleniem ludzi. Przykry jest fakt, iż do prywatnych rozgrywek Prezes Pawlak wykorzystał najmłodszych. Tych najmłodszych, którzy dla członków SKPP byli i są najważniejszą częścią Pogoni. Nie chcemy wymieniać naszych osiągnięć czy podawać kwot, bo nie oto w działalności społecznej chodzi, ale nieprzyzwoitym jest tworzenie przekazu, który wskazuje komentarze członków SKPP, jak powód rzekomego odebrania dresów przez Sponsora.

Jeszcze raz zaznaczymy, że cieszymy się z faktu, iż Sponsor nie zwrócił uwagi na sposób, jaki komunikację klubu prowadzi Prezes Pawlak i nie miał zamiaru nikomu, niczego odbierać.

Ze sportowymi pozdrowieniami,

Stowarzyszenie Kibiców Pogoni Prudnik

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here