Ostatni koncert

0
(fot. Grzegorz Weigt)

XXV Śląski Festiwal Ziemi Prudnickiej im. Ludviga van Beethovena

Zakończył się tegoroczny festiwal muzyki klasycznej w Prudniku. Przed publicznością, podczas koncertów w Pałacu Fränkla (dwukrotnie), w kościele pw. św. Michała Archanioła i w kościele Bożego Miłosierdzia wystąpili: Śląski Kwartet Smyczkowy „Subito”, Krzysztof Karcz (organy), Renata Drozd (sopran), Jan Mroczek (organy), Mateusz Konopka (puzon), Halina Mansarlińska (fortepian), Dagmara Kołodziej-Gorczyczyńska (sopran), Maciej Gorczyczyński (bas baryton).

(fot. Grzegorz Weigt)

Ostatni koncert festiwalu odbył się w niedzielę 29 października w sali reprezentacyjnej Pałacu Fränkla. W koncercie pt. „Żarty i figle klasyków” zaprezentowali się: Halina Mansarlińska, Dagmara Kołodziej-Gorczyczyńska, Maciej Gorczyczyński. Zabrzmiały utwory operowe i operetkowe prawdziwych klasyków: „Czarodzieja z Bergamo” Gaetano Donizettiego, Wolfganga Amadeusza Mozarta, nadwornego kompozytora Napoleona Bonaparte Daniela Aubera, Stanisława Moniuszki, Johanna Straussa syna, Rosjanina Modesta Musorgskiego, amerykańskiego XX. wiecznego kompozytora, pianisty i dyrygenta Leonarda Bernsteina, autora kryminałów Henryka Czyża, mistrza opery komicznej Gioacchino Rossiniego.

Festiwal odbył się pod patronatem starosty prudnickiego Radosława Roszkowskiego i burmistrza Prudnika Franciszka Fejdycha. Dyrektorem artystycznym festiwalu był Jacek Woleński. Na zdjęciach: artyści, którzy wystąpili w Prudniku podczas ostatniego koncertu, prowadzący koncert Jacek Woleński i gratulacje od władz miasta i powiatu.

O wykonawcach i koncertach festiwalu można przeczytać w „Tygodniku Prudnickim” nr 42 z 18 października (s.24) oraz w numerze 44, który ukaże się 1 listopada.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here